Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.

 1. W liturgii Kościoła: dziś św. Wincentego a Paulo- duchowego ojca Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – w naszej parafii to uroczystość; w poniedziałek –św. Wacława, męczennika, we wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała: w środę św. Hieronima; w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: dziś – św. Wincentego a Paulo w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – św. Rodziny; w czwartek – św. Teresy, w sobotę – św. Barbary. Bardzo prosimy, by Róże, które mają swoją zmianę przychodziły na różaniec przed wieczorną eucharystią. Wyjątkiem jest dzień dzisiejszy 27 dzień miesiąca ze względu na różańcową procesję światła, która będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek 28 września będziemy gościć w naszym Sanktuarium przedstawicieli Apostolatu Maryjnego oraz grupy rodziny Radia Maryja.
  Spotkanie rozpocznie sympozjum pt. ŚW. KATARZYNA LABOURÉ. ŻYCIE I CHARYZMAT. Wykłady rozpoczną się o godz. 9.00 i będą trwały z przerwami do godz. 12.00. Natomiast po południu będziemy gościć w naszej parafii Radio MARYJA oraz telewizję TRWAM. Wizyta tych mediów w tutejszym sanktuarium jest związana z obchodzonym w tym roku jubileuszem mijających 190 lat od objawień maryjnych podczas których Matka Boża przekazała s. Katarzynie Labouré Cudowny Medalik. Transmisja rozpocznie się o godz. 17.30 programem słowno – muzycznym w wykonaniu kleryków WSD Księży Misjonarzy. Uroczysta Msza św. o godz. 18.20, przewodniczył jej będzie J.E. ks. bp Janusz Mastalski. Transmisja w telewizji TRWAM zakończy się ok. godz. 19.20. W Radio Maryja o godz. 21.30 rozpoczną się rozmowy niedokończone a tematem wiodącym będzie Cudowny Medalik.
 4. W tym tygodniu w czwartek będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek kapłani odwiedzą chorych. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45. W niedzielę ze względów epidemiologicznych Msza św. za zmarłych o godz. 16.00 będzie w kościele a nie na cmentarzu. Pół godziny przed nią modlitwa różańcowa za zmarłych.
 5. Rozpoczyna się miesiąc październik serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych na wspólną modlitwę różańcową codziennie o godz. 18.00.
 6. Rozpoczynają się spotkania Zespołu Giewont. Grupa początkująca we wtorki od godz. 17.00, gtrupa średnio zaawansowana również we wtorki od godz. 19.30. Dorośli rozpoczną próby od następnego poniedziałku o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.
 7. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 ks. Mieczysław będzie przeżywał 45 cio lecie swoich święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy za osobę ks. Mieczysława.
 8. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na Męski Różaniec w najbliższą sobotę na godz. 8.30 do kościoła Świętej Rodziny przy Krupówkach.
 9. Dziś przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na pomoc dla poszkodowanych uchodźców w wyniku pożaru obozu na jednej z wysp greckich. Ofiarami tej tragedii w dużej mierze są dzieci i sieroty.