Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2020r. – XX Dzień Papieski – „Totus Tuus – Cały Twój”

 1. Dziś w przeżywamy w Kościele w Polsce XX Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem jest: „Totus Tuus – Cały Twój”. Ofiary składane przy wyjściu są przeznaczone na żywy pomnik Jana Pawła II jakim jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga zdolnej, a ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. W liturgii Kościoła: we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i męczennicy; w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.
 3. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące Róże Żywego Różańca: w we wtorek – św. Antoniego; w czwartek – św. Zofii; w piątek – św. Jana Pawła II; w sobotę – św. Jadwigi Królowej. Szczególnie teraz w październiku zapraszamy dzieci i dorosłych na wspólną modlitwę różańcową codziennie o godz. 18.00.
 4. W środę swoją modlitwą obejmujemy wszystkich nauczycieli i pracowników naszej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Sióstr Służebniczek z racji Dnia Edukacji Narodowej, potoczne zwanego Dniem Nauczyciela.
 5. Za kilkanaście dni listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 6. W następną niedzielę o godz. 11.00 Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych oraz klas 0, I, II, III. Serdecznie zapraszamy.
 7. Za tydzień wychodząc z Mszy św. będzie można wesprzeć ofiarą do puszek zakopiańskie Hospicjum im. Jezusa Miłosiernego, które nawet w czasie epidemii nie przestaje nieść pomocy osobom terminalnie chorym.
 8. Przy kościele nad garażami zostały ustawione pojemniki PCK na odzież. Pamiętajmy, by ubrania tam wkładane były naszym darem.
 9. Polecamy prasę katolicką. Wybierzmy coś dla siebie, aby pogłębić swoją wiedzę religijną, a przez to i wiarę. W Gościu Niedzielnym film na DVD pt. „Ziemia Maryi”.
 10. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę nowennową w dniach 13 – 21 października w intencji o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego mających zbadać zgodność z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej.
 11. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich chorych i cierpiących, tych którzy źle się mają na ciele i na duchu. Pod Twoją obronę…