Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2024 roku

 1. Dzisiejsza IV niedziela w okresie Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 3. We wtorek 23 kwietnia na Mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji S. Jolenty z racji imienin dziękując za jej wieloletnią posługę w parafii jednocześnie wypraszając dla niej potrzebne Boże łaski.  
 4. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek- uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski; w czwartek – święto św. Marka – ewangelisty.
 5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę –  św. Jana Chrzciciela; w sobotę  – św. Wincentego a Paulo.
 6. W sobotę 27 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. i Procesję Różańcową Światła o godz. 18.00
 7. Dzisiaj po Mszach św. przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Zakopanem zbierają ofiary do puszek na budowę wielofunkcyjnego domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Zakopanem. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
 8. Gratulujemy Zespołowi Mały Giewont i instruktorom wyróżnienia w XV Tatrzańskim Festiwalu Zespołów Góralskich „Złote Kierpce”.  
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 18-25 września br. Plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.
 10.  Młodych mężczyzn zapraszamy na Rekolekcje Wędrowne u Misjonarzy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26. – 28. kwietnia. Miejscem spotkania będzie serce Beskidu Żywieckiego – Stryszawa. Temat to odkrywanie i odpowiedź na życiową misję. Szczegóły dostępne na plakacie, a także w mediach społecznościowych i Internecie. Zapisy trwają:  www.misjonarze.pl
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz i kustosz