Ogłoszenia Duszpasterskie: XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r.

 1. W liturgii Kościoła w poniedziałek – święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, we wtorek wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek, w środę – wspomnienie świętego o. Pio z Pietrelciny zakonnika.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w czwartek – św. Jana Chrzciciela, w piątek – św. Anny, w niedzielę – św. Wincentego a Paulo. Bardzo prosimy, by Róże, które mają swoją zmianę przychodziły na różaniec przed wieczorną eucharystią.
 3. Dziękujemy za piękne świadectwo wiary ukazane przez modlitwę i czyn w święto Podwyższenia Krzyża świętego 14 września. Zarówno tym, którzy modlili się w kościele jak i wszystkim, którzy łączyli się w tej modlitwie wynagradzającej w miejscach swojej pracy. Dziękujemy za zadbanie o przydrożne krzyże i kapliczki. Bóg zapłać.
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w najbliższą środę po Nowennie i Mszy św. wieczornej.
 5. W następną niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do przyjęcia sakramentu pokuty i Komunii św. Dotyczy również rodziców i dzieci z naszej parafii, które uczą się w szkołach po za parafią a chcą przystąpić do tych sakramentów w naszej świątyni.
 6. Za tydzień w niedzielę 27 dzień miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na różańcową procesję światła.
 7. Serdecznie zapraszamy w dniu 23 września, tj. w środę po nowennie rodziców dzieci z „Małego Giewontu”, a także chętnych do nauki tańca i śpiewu góralskiego na spotkanie organizacyjne dot. działalności zespołu „Giewont” i „Małego Giewontu”.
  Zapraszamy również w czwartki na naukę gry na akordeonie, który prowadzi pani Zofia Farączysta. Chętnych zapraszamy w godz. 15.00 – 18.00.
 8. Za tydzień w poniedziałek 28 września w godzinach popołudniowych będziemy gościć w naszej parafii Radio MARYJA oraz telewizję TRWAM. Wizyta tych mediów w tutejszym sanktuarium jest związana z obchodzonym w tym roku jubileuszem mijających 190 lat od objawień maryjnych podczas których Matka Boża przekazała s. Katarzynie Labouré Cudowny Medalik. Do południa od godz. 9.00 do 12.00 będzie miało miejsce sympozjum pt. ŚW. KATARZYNA LABOURÉ. ŻYCIE I CHARYZMAT
 9. Zakopiańscy policjanci zwracają się ze szczególną prośbą do rodzin, znajomych, sąsiadów i osób starszych być czujnym i przestrzegać szczególnie osoby starsze i samotne przed oszustwami dokonywanymi metodą „na krewnych” czy na policjantów. Szczegóły na plakatach.