Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 28 kwietnia 2024 roku

 1. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe: w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedziele i święta o godz. 17.30.  
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia imieninowe ks. Stanisławowi Basiukowi CM.
 4. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek – św. Moniki i św. Rodziny; w środę św. Teresy.
 5. W Liturgii Kościoła: w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; w środę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; w czwartek wspomnienie św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Niech w tych dniach majowych na naszych domach i posesjach pojawią się flagi w barwach narodowych.
 6. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę o godz. 18.00 – modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz o dary Ducha św. dla tegorocznych maturzystów. Chorych odwiedzimy w piątek 10 maja.
 7. W piątek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszym sanktuarium w porządku niedzielnym. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00, nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę  4 maja – wspomnienie św. Floriana; na Mszy św. o godz. 18.00  modlić się będziemy za Strażaków naszej jednostki OSP Olcza, dziękując Bogu za ich ofiarną służbę oraz w 5-tą rocznicę śmierci śp. ks. Jana Kowalika CM, proboszcza, budowniczego naszego kościoła wypraszać będziemy Boże Miłosierdzie dla niego.   
 9. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę 4 maja o godz. 17.15.
 10.  W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. za zmarłych o godz. 16.00 na  cmentarzu.
 11.  Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zaprasza na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę w niedzielę 12 maja o godz. 9.00.
 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz i kustosz