Ogłoszenia Duszpasterskie: VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego, kończy się w Kościele okres wielkanocny.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Litanią do Matki Bożej modlimy się w Sanktuarium codziennie o godz. 18.00. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni spotykajmy się na modlitwie przy kapliczkach na naszych osiedlach.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP, Matki Kościoła tego dnia dodatkowa Msza św. w o godz. 9.00; we wtorek – wspomnienie św. Rity, zakonnicy; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, a w następną niedzielę – uroczystość Najświętszej TrójcyDo wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w czwartek – św. Jana Chrzciciela, a w piątek – św. Anny.
 4. Wczoraj w sobotę 19 maja w kościele seminaryjnym p.w. Nawrócenia św. Pawła w Krakowie otrzymali święcenia kapłańskie: ks. Maciej Cepielik CM i ks. Grzegorz Duchnik CM i święcenia diakonatu Jarosław Wojewódka CM. Nowych kapłanów i diakona Zgromadzenia Misji obejmujemy naszą modlitwą. Młodzi księża będą sprawować dziękczynną Mszę św. w naszym Sanktuarium w pierwszą niedzielę czerwca.
 5. Dziś w naszej parafii grupa 27 dzieci z klasy III szkoły podstawowej po raz pierwszy w pełni uczestniczyła w Ofierze Mszy św. przystępując do Komunii Świętej.
 6. We wtorek Pielgrzymka z dekanatu do Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św., a później procesja różańcowa światła. Wspólny wyjazd autokarem o godz. 13.30 z parkingu przy Łukaszówkach. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w parafii Świętej Rodziny.
 7. W środę spotkanie Apostolatu Maryjnego Po wieczornej Mszy św.
 8. Jak co roku w czasie procesji Bożego Ciała i oktawie tego święta figurę Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik niosą ojcowie dzieci komunijnych. Jednak zapraszamy również jak to miało miejsce rok temu by dołączyli do nich ojcowie osób bierzmowanych w tym roku. Bardzo proszę o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.
 9. Za tydzień kazania w naszej wspólnocie parafialnej będzie głosił ks. Jarosław Rodzik SAC redaktor naczelny czasopisma o Bożym Miłosierdziu.
 10. Następna niedziela to 27 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich strażaków OSP Olcza. W ten sposób jako parafia chcemy podziękować im za służbę i prosić przez wstawiennictwo Niepokalanej o potrzebne dla nich i ich rodzin łaski. Po Mszy św. Strażaków zapraszamy, jak co roku na plebanię.
 11. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty: + Helenę Kossakowską z os. Rybkówka i + Zofię Nawalaniec z os. Mrowce. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”