Ogłoszenia Duszpasterskie: VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego maja 2018r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, uczestniczmy w nich całymi rodzinami. Litanią do Matki Bożej modlimy się w Sanktuarium codziennie o godz. 18.00. Cieszy fakt, że gromadzicie się przy kapliczkach na osiedlach by modlić się wspólne słowami litanii, to piękny przykład, który dajecie zarówno gościom jak i tym, którzy zapominają lub wstydzą się dawać publiczne świadectwo swojej wiary.
  2. W liturgii Kościoła: w poniedziałek św. Macieja, Apostoła. Pamiętajmy w modlitwach o byłym katechecie ks. Macieju Golasie CM. W środę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego; we wtorek – św. Zofii; w środę – św. Jana Pawła II; w czwartek – św. Jadwigi Królowej; w piątek – św. Katarzyny Labouré i w sobotę – św. Józefa.
  4. W sobotę 19 maja w kościele seminaryjnym p.w. Nawrócenia św. Pawła w Krakowie otrzymali święcenia kapłańskie: święcenia prezbiteratu przyjmie dk. Maciej Cepielik CM i dk. Grzegorz Duchnik CM i święcenia diakonatu kl. Jarosław Wojewódka CM. Obejmujemy ich naszą modlitwą.
  5. Za tydzień w naszej parafii grupa dzieci z klasy III szkoły podstawowej po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczyć w Ofierze Mszy św. przystępując do Komunii Świętej. Dzień wcześniej o godz. 16.00 dzieci wraz z rodzicami przystąpią po raz pierwszy do sakramentu spowiedzi świętej.
  6. Za dwa tygodnie w czwartek 31 maja będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Uroczystościom będzie przewodniczył nasz ksiądz katecheta Jerzy Rutkowski CM. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00 odprawionej przy ołtarzu na os. Huty – plac przy domu Pani Majerczyk, kolejne ołtarze będą na boisku sportowym Państwa Kowalczyk, następny przy domu Państwa Długosz, kolejny przy domu Pani Zofii Gąsienicy (na Mrowcach) procesję zakończymy w kościele. Już dziś prosimy o sąsiedzką pomoc w wybudowaniu i przyozdobieniu ołtarzy a także trasy, którą będzie szła procesja.
  7. Jak co roku w czasie procesji Bożego Ciała i oktawie tego święta figurę Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik niosą ojcowie dzieci komunijnych. Jednak zapraszamy również jak to miało miejsce rok temu dołączyli się i ponieśli figurę ojcowie osób bierzmowanych w tym roku. By zachować porządek bardzo proszę o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.
  8. Dziś 13 maja księża Pallotyni zapraszają na Mszę św. o godz. 19.00, podczas której świątynia na Krzeptówkach zostanie oficjalnie ogłoszona Narodowym Sanktuarium.
  9. Księża Marianie z parafii Miłosierdzia Bożego na Cyrhli zapraszają serdecznie na Mszę Świętą przy relikwiach Św. Stanisława Papczyńskiego kobiety w stanie błogosławionym oraz małżeństwa pragnące modlić się o dar potomstwa za przyczyną Świętego. Msza Święta zostanie odprawiona w kościele parafialnym na Cyrhli w dzień wspomnienia Św. Stanisława Papczyńskiego w piątek 18 maja 2018r. o godz. 19.00.
  10. 3 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić rocznicę I Komunii św.. Spotkanie organizacyjne dla dzieci kl. IV i ich rodziców w najbliższą środę 16 maja o godz. 19.15 w salce dolnego kościoła.