Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018r.

  1. Dzisiejszą niedzielą w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej..
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Litanią do Matki Bożej modlimy się w Sanktuarium codziennie o godz. 18.00. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni spotykajmy się na modlitwie przy kapliczkach na naszych osiedlach. Przez cały czerwiec począwszy od najbliższego piątku, po wieczornej Mszy św. będziemy się modlić litanią do Najświętszego Serca Pana Jezus.
  3. Kalendarz liturgiczny: w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: dziś św. Wincentego a Paulo; w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – św. Rodziny;, a w piątek – św. Teresy.
  5. Dziś 27 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich strażaków OSP Olcza. W ten sposób jako parafia chcemy podziękować im za służbę i prosić przez wstawiennictwo Niepokalanej o potrzebne dla nich i ich rodzin łaski. Po Mszy św. Strażaków zapraszamy, jak co roku na plebanię.
  6. W czwartek 31 maja będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Uroczystościom będzie przewodniczył nasz ksiądz katecheta Jerzy Rutkowski CM. Procesja rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00 przy ołtarzu na os. Huty – plac przy domu Pani Marii Majerczyk, kolejne ołtarze będą przy domu Państwa Adama i Moniki Pawlikowskich, następny przy domu Państwa Jana i Marii Długosz, kolejny przy domu Pani Zofii Gąsienicy (na Mrowcach) procesję zakończymy w kościele. Już dziś prosimy o sąsiedzką pomoc w wybudowaniu i przyozdobieniu ołtarzy a także trasy, którą będzie szła procesja. Jak co roku w czasie procesji Bożego Ciała i oktawie tego święta figurę Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik niosą ojcowie tegorocznych dzieci komunijnych oraz ojcowie młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania. Dla zachowania bardzo proszę o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.
  7. Dzieci, które będą sypać kwiaty podczas procesji zapraszamy na próby w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30.
  8. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy czwartej szkoły podstawowej, które rok temu przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. będą uroczycie przeżywać rocznicę tego wydarzenia. Tej eucharystii będą przewodniczyć nowo wyświęceni kapłani Zgromadzenia Misji: ks. Maciej Cepielik CM i ks. Grzegorz Duchnik CM. Na zakończenie tych uroczystości pobłogosławią nam specjalnym błogosławieństwem. Tego dnia też złożymy życzenia siostrze Joannie.
  9. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy w domach od godz. 9.00, tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45. W następną niedzielę Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.