Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna 14 kwietnia 2024 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Powołani do Wspólnoty-Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele.  W tym roku czytamy i rozważamy   księgę Dziejów Apostolskich. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
 2. Zapraszamy dzisiaj na adorację Najśw. Sakramentu i modlitwę różańcową  o godz. 17.30 w intencji obrony życia poczętego w naszej Ojczyźnie.
 3. W środę  o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika.
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5.  W przyszłą niedzielę po Mszach św.  przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Zakopanem będzie zbierać ofiary do puszek na budowę wielofunkcyjnego domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Zakopanem. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy. 
 6. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 7. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek –  św. Zofii;  we wtorek- św. Jana Pawła II; w środę  – św. Jadwigi Królowej; w czwartek- św. Katarzyny Laboure; w piątek- św. Józefa.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 18-25 września br. Plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy do końca kwietnia w zakrystii.
 9. W związku z Kongresem Eucharystycznym w naszej archidiecezji przygotowane zostały rozważania o eucharystii z rachunkiem sumienia pt. Jestem z Wami. Zachęcamy do zabrania materiałów do naszych rodzin.
 10. W tym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe schodów prowadzących od Pomnika Pierwszego Objawienia Matki Bożej w stronę głównego wejścia do kościoła. Dziękuję firmie kamieniarskiej Galica & Pęksa za podjęcie się tych prac. Przepraszamy za utrudnienia.
 11. Dziękuje rodzinom z Kościoła Domowego za inicjatywę i bezinteresowne uporządkowanie terenów zielonych przy dojściu do kościoła od strony kapliczek tajemnic światła.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz i kustosz