Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna – maja 2018 r.

  1. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, przychodźmy na te nabożeństwa całymi rodzinami całe rodziny. Litanią do Matki Bożej modlimy się w Sanktuarium codziennie o godz. 18.00. Cieszy fakt, że gromadzicie się przy kapliczkach na osiedlach by modlić się wspólne słowami litanii. Zauważyłem, że niektórzy przygotowali nawet specjalne ławki dla osób starszych. Bardzo cieszy nas kapłanów piękny przykład, który dajecie zarówno gościom jak i góralom, którzy zapominają lub wstydzą się dawać publiczne świadectwo swojej wiary. Sprawdźmy jak wyglądają kapliczki na naszych osiedlach. Postarajmy się je ozdobić kwiatami. Duża ich część potrzebuje odnowienia. Maj jest dobrym czasem by zadbać o te miejsca modlitwy postawione przez naszych przodków.
  3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem praktyki duszpasterskiej dk. Macieja Cepielika CM w naszej parafii. ZA niecałe dwa tygodnie przyjmie święcenia kapłańskie wraz ze znanym nam dk. Grzegorzem Duchnikiem CM. Dziękujemy diakonowi Maciejowi za Jego postawę i zaangażowanie w życie naszej wspólnoty przez minione dwa miesiące. Obejmijmy go modlitwą wzywając wstawiennictwa Matki Bożej, prosząc Dobrego Boga o potrzebne łaski na czas rekolekcji, święceń oraz całego rozpoczynającego się życia kapłańskiego. Bóg zapłać ks. diakonie.
  4. Dziś Rodzinny festyn Sportowo – Rekreacyjny połączony z otwarciem obiektów sportowych przy naszej szkole. Serdecznie zapraszamy wraz z Dyrekcją Szkoły na Olczy do rodzinnej zabawy. Oficjalne rozpoczęcie festynu o godz. 12.00.
  5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej.
  6. Kalendarzu liturgicznym w najbliższy wtorek 8 maja obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. Na prośbę ojców Bernardynów przypomnamy osobom należącym do III zakonu św. Franciszka z Asyżu, że spotkania w naszym regionie odbywa się w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30 w kościele p.w. św. Antoniego na Bystrem.
  8. Zaproszenie na uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika do Krakowa na dzień 13 maja 2018 r. (osobna karta – słowo Arcybiskupa).
  9. W dniu święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, 3 maja br. odszedł do Domu Ojca niestrudzony obrońca ludzkiego życia – śp. dr inż. Antoni Zięba. Człowiek w pełni oddany Panu Bogu, do końca z pokorą przyjmujący Jego wolę i realizujący swoje powołanie, mimo ciężkiej choroby. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 8 maja br. o godz. 16.00 w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej, w Borku Fałęckim w Krakowie. Liturgii będzie przewodniczył i homilię wygłosi Metropolita Krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.