Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 29 kwietnia 2018 r.

 1. Dziś o godz. 15.00 Msza Święta i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.
 2. Od wtorku – 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe. Litanią do Matki Bożej będziemy się modlić codziennie o godz. 18.00. Sprawdźmy jak wyglądają kapliczki na naszych osiedlach. Postarajmy się je ozdobić kwiatami. Duża ich część potrzebuje odnowienia. Maj jest dobrym czasem by zadbać o te miejsca modlitwy postawione przez naszych przodków.
 3. Również we wtorek obchodzimy Uroczystość ku czci Św. Józefa, rzemieślnika, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00; 18.30.
 4. Drugi maja to Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy wywiesić flag w barwach narodowych na naszych domach i posesjach.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszym Sanktuarium w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30.
 6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30, a o godz. 20.00 dodatkowa Msza św. Tego dnia chorych z sakramentami św. odwiedzimy od godz. 9.00. W najbliższy piątek w liturgii wspominamy św. Floriana patrona strażaków, szczególnie wtedy pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy tworzą OSP Olcza.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz.17.45 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
 9. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Rodziny; we wtorek – św. Teresy; w piątek – św. Barbary.
 10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi na Olczy serdecznie zaprasza w niedzielę 6 maja na Rodzinny festyn Sportowo – Rekreacyjny połączony z otwarciem obiektów sportowych przy naszej szkole. Festyn rozpocznie się o godz. 12.00.
 11. Komunikat o dyspensie na dzień 4 maja 2018 r.
  Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.