Ogłoszenia duszpasterskie II NZ

 1. Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim parafianom za czas wizyty duszpasterskiej – kolędy. Dziękujemy za waszą serdeczność, zainteresowanie i zatroskanie o sprawy parafii i kościoła. Bóg zapłać!

 2. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich odpoczywających na Olczy. Życzymy dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych.

 3. Dużo radości zdrowia i wszelkich łask, życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy w tym tygodniu mają swoje święto.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Agnieszki,
  w piątek – św. Franciszka Salezego, bp. i doktora Kościoła; w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu przypada rocznica założenia Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo. Kapłani tego zgromadzenia od 1914 roku pracują w parafii na Olczy.

 5. W dniach od 17 do 24 stycznia w Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku będziemy pod hasłem: „Czyż Chrystus jest podzielony?” Nabożeństwo w tej intencji w naszym Sanktuarium dziś o godz. 18.00.

 6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Józefa; w piątek – św. Jana Chrzciciela; w sobotę – św. Anny.

   

  W poniedziałek spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 15.15.

 7. W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii.

 8. W tym tygodniu odbędą się spotkania wszystkich grup przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w auli dolnego kościoła występ Parafialnego Regionalnego Zespołu GIEWONT – jasełka góralskie.

 10. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Franciszka Spyrły, a tydzień temu żegnaliśmy śp. Bolesława Stachoń Tutoń. Obydwaj parafianie mieszkali na osiedlu Stachonie.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…