Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia. Niech to święto będzie dla nas wszystkich okazją do zamyślenia się nad łaską własnego chrztu i zobowiązań z niego płynących. Rodziców nowonarodzonych dzieci prosimy, aby wybierając imię dziecka pamiętali o świętych polskich patronach. Pamiętajmy także, że rodzicami chrzestnymi powinni być wierzący i praktykujący katolicy.

 2. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.

 3. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w środę o godzinie 17.00. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii. Przypominamy o nabożeństwach przed Mszą św. wieczorną: w poniedziałek do św. Wincentego a Paulo, we wtorek do św. Józefa, w czwartek do bł. Jana Pawła II, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia

 4. Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

 • dzisiaj – Wojdyły

 • w poniedziałek – Walkosze

 • we wtorek – Mrowce Dolne, Topory

 • w środę – Mrowce Górne

 • w czwartek – Huty i dodatkowa

Program kolędy wywieszony jest w gablocie. Kolędę rozpoczynać będziemy dziś
od godziny 14.00, w tygodniu od godziny 15.00.

 1. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek –– św. Antoniego, w środę – św. Zofii, w czwartek – bł. Jana Pawła II, w piątek – św. Jadwigi Królowej, w sobotę – św. Katarzyny Labouré.

 2. W tym tygodniu zostaje odwołane środowe spotkanie młodzieży przygotowującej się III rok do Sakramentu bierzmowania.

 3. I Podhalański Przegląd Grup Kolędniczych „Betlejemska Zornica” odbędzie się 17 stycznia o godz. 11.00 w auli widowiskowej Sanktuarium na Olczy. Organizatorami są Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu “Jutrzenka” w Zakopanem w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego, Małopolskie Centrum Kultury “Sokół” w Nowym Sączu i Sanktuarium na Olczy.