XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 listopada 2010 r.

1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 Ks. Wizytator Zgromadzenia Księży Misjonarzy dokona poświęcenia witraży, a o godzinie 18.00 nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za zmarłych.

2. Trwa miesiąc listopada, czas szczególnej pamięci za zmarłych. Przez cały rok modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00, a w listopadzie codziennie przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.00.

1. Od jutra w Domu Misyjnym swoje roczne rekolekcje rozpoczyna kolejna grupa kapłanów ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. Już po raz XVIII w przeddzień rocznicy Odzyskania Niepodległości, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum na Olczy oraz Władze Miasta Zakopanego zapraszają do udziału w Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego. Bieg odbędzie się środę 10 listopada o godz. 11.00.Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie Szkoły Podstawowej.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii.

4. W czwartek Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Prosimy o wywieszenie flag narodowych, będzie to wyraz naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Centralne uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 przy Grobie Legionistów na Cmentarzu przy ul. Nowotarskiej; o godz. 11.15 przemarsz ulicami miasta, o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium na Krzeptówkach; o godz. 13.00 złożenie pod Krzyżem – Miejscem Pamięci Narodowej urny z ziemią ze Smoleńska, uświęconą krwią Polaków.

5. Próba Małego Giewontu w czwartek o godz. 18.00.

6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – M.B. Różańcowej, w środę – św. Małgorzaty, w piątek – św. Joanny, w sobotę – św. Antoniego.

7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła: we wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę – św. Leona Wielkiego, papieżai doktora Kościoła, w czwartek – św. Marcina z Tours, biskupa, w piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika, w sobotę – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników.

8. W tym tygodniu krucjatki i ministranci rozniosą do każdej rodziny naszej parafii program Misji świętych, które rozpoczniemy 20 listopada w sobotę o godz. 18.30 przywitaniem relikwii św. Wincentego i św. Ludwiki.

9. W sobotę 13 listopada o godz. 17 Msza św. za zmarłych strażaków Gminy Zakopane i Gminy Poronin, serdecznie zapraszamy wszystkich Olszańskich strażaków z rodzinami.

10. W przyszłą Niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz