XXXI Niedziela Zwykła – 31.X.2010 r.

1. O godz. 18.00 zakończenie nabożeństw różańcowych.

2. Jutro w poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte w naszym kościele o godzinie 7.00 i 9.00, od godziny 12.00 wypominki na cmentarzu, o godzinie 12.45 wyruszy procesja z kościoła na cmentarz, o godzinie 13.00 Msza święta na cmentarzu. W tym dniu nie ma wieczornej Mszy świętej.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną dziś i jutro, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się w intencjach Ojca świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię Świętą.

Od 1-go do 8-go listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.

W Dzień Zaduszny – 2 listopada – Msze święte o godzinie 7.00 i 9.00 w kościele, i wieczorem o godzinie 17.00 na cmentarzu.

Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godzinie 17.00 przed wieczorną mszą świętą.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota. Spowiedź święta w piątek od godziny 16.00. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godziny 9.00. Dodatkowa Msza święta w pierwszy piątek miesiąca o godzinie 20.00.

4.Wypominki za zmarłych przyjmuje Siostra w zakrystii.

5. Pragniemy poinformować, że zostały wykonane pozostałe witraże w naszym kościele. Jest to całość. Poświęcenia – dokona Wizytator Zgromadzenia Księży Misjonarzy- Ks. Arkadiusz Zakręta,- w przyszłą niedzielę, 7 listopada br. na Mszy św. o godz. 11.00. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczymy na spłacanie należności za to piękne dzieło.

6. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Józefa Chyc-Kuros, śp. Andrzeja Garalowskiego, śp. Joanny Hagowskiej, śp. Alicji Wójcik, a dziś o godz. 14.00 pogrzeb śp. Marianny Gawlak. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu Wieczny odpoczynek….

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

PROBOSZCZ