Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30 maja 2010 r.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy trzeciej przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Swiętej.

1. Jutro – zakończenie nabożeństw majowych. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00.

2. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Teresy, w środę – św. Heleny, w piątek – św. Barbary, Bł. O. Edmunda Bojanowskiego, Sł. Bożego Jana Pawła II, św. Stanisława Kostki.

3. W czwartekUroczystość Bożego Ciała. Uroczystość rozpocznie Msza św. o godz. 8.00 bez kazania w kościele.

Po Mszy św. wyruszy Procesja Eucharystyczna.

Zejdziemy Piszczorami do Drogi do Olczy, następnie w kierunku Oberconiówki,

w prawo na Mrowce, Mrowcami do Drogi do Olczy i powrót Piszczorami do kościoła. W kościele zostanie odprawiona Msza święta.

Pierwszy ołtarz usytuowany będzie u Państwa Zofii i Stanisława Gawlak Curuś, drugi u Państwa Marii i Czesława Pęksów, trzeci przy OSP, czwarty w kościele. Prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz przystrojenie domów na trasie procesji religijnymi emblematami oraz zamknięcie sklepów na czas procesji. Do udziału i uświetnienia Procesji prosimy muzykę, poczty sztandarowe Szkoły, Straży i Związku Podhalan. 

Prosimy o udział w Procesji i oktawie Bożego Ciała dzieci sypiące kwiatki, dzieci komunijne i rocznicowe, krucjatki, ministrantów, Róże Żywego Różańca, młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Prosimy Zelatorki i Zelatorów o odebranie w zakrystii dokładnego programu procesji i uzgodnienie szczegółów z Siostrą.

Próba sypania kwiatków w poniedziałeki wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie dziewczynki z przedszkola, zerówki i klas pierwszych.

W środę po Mszy św. wieczornej prosimy Róże Żywego Różańca o przygotowanie figur i feretronów.

W ciągu oktawy Bożego Ciała procesja wokół naszego kościoła po Mszy św. wieczornej.

W Boże Ciało nie będzie Mszy o godz. 7.00

Bierzemy udział w Procesji w strojach góralskich.

4. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 18.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Chorych z Komunią św. odwiedzimy od godz. 9.00.

5. Przy kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz ludzi dotkniętych klęską powodzi. Zbiórka przeprowadzana jest w ramach akcji, Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Gorąco zachęcamy do hojnego wsparcia ludzi, których spotkało tak wielkie nieszczęście.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz