Niedziela Zesłania Ducha Swietego 23 maja 2010 r.

Dzisiaj w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po południu o godz.16.00 dzieci komunijne przyjdą razem z rodzicami i chrzestnymi na nabożeństwo majowe. W tygodniu dzieci będą przychodziły o godz. 18.30 na Mszę św. i nabożeństwo majowe. Dziś nie będzie nabożeństwa o godz. 18.00.

1. Jutro – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00,9.00 i 18.30.

2. W środę po nabożeństwie majowym spotkanie Apostolatu Maryjnego w Domu Misyjnym.

W niedzielę 30 maja na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy Rocznicę Pierwszej Komunii Swiętej. Spowiedź św. dla dzieci, ich Rodziców i chrzestnych w piątek od godz. 17.30

3. Najbliższy czwartek przypada 27 dzień miesiąca. Zgodnie z tradycją Msza św. o godz. 20.00 i Procesja Różańcowa Światła. Podczas liturgii, Pan Piotr Sambor złoży jako wotum wdzięczności dla Matki Bożej, przyznany Mu przez Jego Eminencję ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Srebrny Medal za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej, w ramach działalności Radia Alex. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości z całego Podhala i miejsc, dokąd dociera głos radia.

4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela, we wtorek – św. Anny, w czwartek – św. Wincentego a Paulo, w piątek – św. Moniki.

5. We wtorek – 25 maja- przypada 3 rocznica śmierci śp. Ks. Kustosza Mirosława Drozdka. Msza św. w Jego intencji na Krzeptówkach o godz. 17.00.

6. 03 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość rozpocznie Msza św. o godz. 8.00 w kościele. O godz. 8.30 rozpocznie się Procesja Eucharystyczna. Zejście Piszczorami do Drogi do Olczy. Następnie w kierunku Oberconiówki. W prawo na Mrowce, Mrowcami do Drogi do Olczy. Powrót Piszcorami do Kościoła.Pierwszy ołtarz u Państwa Zofii i Stanisława Gawlak Curuś, drugi u Państwa Marii i Czesława Pęksów, trzeci przy OSP, czwrty w kościele.

7. W przyszłą niedzielę składać będziemy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź. Wiele rodzin cierpi z powodu utraty dorobku swojego życia. Prosimy o ofiarność.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM.
Proboszcz