Boże Ciało 3 czerwca 2010 r.

1. Udział w Uroczystości Bożego Ciała to uwielbienie Chrystusa, ale też publiczne przyznanie się do Niego. To okazja, aby przez monstrancję z Najświętszym Sakramentem spojrzeć na nasze osiedla, domy, miejsca pracy i wypoczynku. Czy jest tam miejsce na Chrystusa Prawdę, Drogę i Życie?
Przeżywać własną wiarę jako relację miłości do Chrystusa, znaczy również być gotowym do rezygnacji ze wszystkiego, co stanowi zaprzeczenie Jego miłości. Zróbmy miejsce w naszym życiu osobistym i społecznym na Dekalog, Błogosławieństwa, Przykazanie miłości… Pan idzie z nieba…Zagrody nasze widzieć przychodzi.

2. W oktawie Bożego Ciała, codziennie do czwartku włącznie zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godzinie 18.30 i procesji eucharystycznej. W czasie procesji śpiewać będziemy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w niedziele po Mszy św. o godzinie 11.

3. Jutro I piątek miesiąca. Do chorych z Komunią św. udamy się od godz. 9.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00

4. Tradycyjna pielgrzymka „Sursum Corda” Szlakiem Papieskim z Zakopanego do Ludźmierza odbędzie się 5 czerwca. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 7.00 w Sanktuarium na Krzeptówkach. Zakończenie Okło godz. 18.00 w Sanktuarium w Ludźmierskim Mszą św. koncelebrowaną. Gorąco zachęcamy do udziału w pielgrzymce i do modlitwy o wyniesienie na ołtarze Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II.

5. Pragniemy poinformować i serdecznie podziękować za złożone ofiary na rzecz powodzian w kwocie 7.135 zł. Ofiary wysłaliśmy na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

6. W niedzielę, pierwszą miesiąca – dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone będą na witraże.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM
Proboszcz