Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIX Niedziela Zwykła 16 października 2022 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00. W środę nowenna do Matki Bożej i różaniec o godz. 17.45. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godz. przed każdą Mszą św.
 2. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Jana Pawła II; we wtorek- św. Katarzyny Laboure; w środę – św. Józefa.
 3. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w poniedziałek- św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika;  we wtorek – św. Łukasza, ewangelisty; Św. Łukasz jest patronem służby zdrowia-życzymy wszelkich łask Bożych pracownikom służby zdrowia. W  środę – bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera; w czwartek- uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; w sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.
 4. Dzisiaj z racji XXII Dnia Papieskiego będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu zdolnej, a ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 5. W sobotę 22 października kandydaci do bierzmowania wyjeżdżają na pielgrzymkę do Sanktuarium Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Zapisy i informacje u ks. Daniela.
 6. Także w przyszłą sobotę 22 października zapraszamy dzieci z rodzicami na różaniec o pokój. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 10.00 przed Sanktuarium Najśw. Rodziny na Krupówkach.
 7. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 8. W przyszłą niedzielę 23 października na Mszy św. o godz. 11.00 Jubileusz 25 lecia życia zakonnego obchodzić będzie Siostra Zofia Lenartek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Grupa teatralna przy Szkole Podstawowej nr 4 na Olczy zaprasza do auli pod kościołem na spektakl o życiu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 10. Modlitwom drogich parafian polecamy kapłanów Zgromadzenia Misji, którzy będą przeżywać w tym tygodniu w naszym domu misyjnym swoje rekolekcje.
 11. Tydzień temu ofiarą do puszek wsparliśmy zakopiańskie Hospicjum im. Jezusa Miłosiernego. Zebrane zostało 3311,80 zł. Bóg zapłać.
 12. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID 19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w czwartek 20 października na parkingu przy kościele o godz. 12.15. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 13. Informujemy, że z tyłu kościoła zostały zainstalowane ofiaromaty, w których można złożyć ofiarę na sanktuarium i zakupione dewocjonalia kartą bankową lub telefonem. Wiele osób, szczególnie turystów i pielgrzymów, pytało o możliwość takiego rozwiązania w naszym świątyni. Dziękujemy Panom: Jakubowi Bafi, Firmie Pana Galicy: Wacławowi i Wojciechowi, oraz Michałowi Kubickiemu za przygotowanie i instalację urządzeń. Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie naszego sanktuarium.
 14. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłe parafianki ś.p. Zofię Topór Smaś z os. Stachonie, ś.p. Krystynę Migiel z os. Mrowce i ś.p. Janinę Cudzich z os. Klusie.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Jacek Lasoń CM – proboszcz