Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła 9 października 2022 r.

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godzinie 18.00. W środy w październiku nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika i różaniec o godz. 17.45. Za publiczne odmawianie różańca można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj po Mszach św. Apostolat Maryjny kwestuje na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Dziękujemy za wsparcie tej akcji.
 3. W liturgii Kościoła: dzisiaj wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa; w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w sobotę – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i męczennicy, doktora Kościoła.
 4. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące Róże Żywego Różańca: w czwartek– św. Antoniego; w sobotę – św. Zofii.
 5. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VI,VII,VIII, ich rodziców i wszystkich chętnych wiernych na celebrację liturgiczną rozpoczynającą nowy rok przygotowania do sakramentu dojrzałości we wtorek 11 października po Mszy św. wieczornej.
 6. W piątek swoją modlitwą obejmujemy wszystkich nauczycieli i pracowników naszej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Sióstr Służebniczek z racji Dnia Edukacji Narodowej. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św. w piątek o godz. 18.30.
 7. 7.W przyszłą niedzielę z racji XXII Dnia Papieskiego będzie możliwość  wsparcia ofiarą do puszek Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu zdolnej, a ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 8. Krucjatki i ministranci powrócili z wyjazdu integracyjnego na rozpoczęcie roku formacyjnego. Ufamy, że nie zabraknie im gorliwości w posłudze przy ołtarzu oraz powiększy się ich grono o nowych ministrantów i krucjatki. Dziękujemy s. Barbarze, ks. Danielowi i ks. Marcinowi za zorganizowanie wyjazdu.
 9. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 10. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać we wtorki i czwartki w godz. 10-11.00 i w środy od 16-17.00.
 11. Duszpasterze parafii wraz z Radą Parafialną podjęli wysiłek szukania oszczędności w utrzymaniu naszej świątyni. Rozpoczęliśmy wymianę oświetlenia na energooszczędne nad prezbiterium, docelowo pragniemy wymienić oświetlenie w całym kościele. Dziękuję za zaangażowanie w te prace Panom: Andrzejowi Macurze, Stanisławowi Gut-Misiaga, Krzysztofowi Ustupskiemu, Michałowi Kubickiemu oraz OSP Ząb za udostępnienie specjalistycznej drabiny. Dziękujemy za pozytywną decyzję fundatorów stacji drogi krzyżowej, aby współuczestniczyć w ich odrestaurowaniu. Dziękujemy także za przedłużanie prolongaty grobów na cmentarzu.
 12. W niedzielę 16 października przypadają uroczystości fatimskie w Sanktuarium na Krzeptówkach, którym przewodniczyć będzie Ks. Carlos Cabecinhas – Rektor Sanktuarium w Fatimie. O godz. 15.00 – wyruszy z Sanktuarium do kościoła św. Krzyża procesja Maryjna ulicami naszego Miasta z udziałem Orkiestry Dętej i banderii konnej. Serdecznie zapraszamy.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, wiele ciekawych artykułów w najnowszym Gościu Niedzielnym.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz