Ogłoszenia Duszpasterskie: XXX Niedziela Zwykła 23 października 2022 r.

Dzisiaj 96. Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem „Będziecie moimi świadkami” to słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich, które wskazują, że każdy ochrzczony człowiek jest uczniem-misjonarzem.  Modlimy się za misjonarki i misjonarzy, o nowe powołania misyjne, by nowina o Jezusie dotarła do wszystkich ludzi.

 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00. W środę nowenna do Matki Bożej i różaniec o godz. 17.45. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godz. przed każdą Mszą św.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.00 Grupa teatralna przy Szkole Podstawowej nr 4 na Olczy zaprasza do auli pod kościołem na spektakl o życiu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 3. W środę spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej.
 4. W czwartek 27 dzień miesiąca. Msza św. i procesja  różańcowa światła o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy parafian i pielgrzymów.
 5. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; we wtorek- św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo; w piątek – św. Moniki; w sobotę – Świętej Rodziny.  
 6. W piątek – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.   
 7. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 8. Z racji XXII Dnia Papieskiego zebraliśmy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu zdolnej, a ubogiej młodzieży 2870,70 zł i 2 Euro. Bóg zapłać za wsparcie.
 9. Dzieci, które uczęszczały na nabożeństwa różańcowe prosimy o przyniesienie plansz z naklejkami na nabożeństwo w piątek. Plansze powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem, podany wiek i adres zamieszkania. Najgorliwszym wręczymy pamiątki uczestnictwa na różańcu w sobotę.
 10. Z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy.
 11. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 00.  O godz. 12.30 na cmentarzu wypominki, procesja i Msza św.
  2 listopada Dzień Zaduszny, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele 7.00, 9.00 i 11.00. O godz. 15.30 Wypominki i Msza św. na cmentarzu. 
 12. Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza na II Bal Charytatywny 5 listopada godz. 19.00 do Nosalowego Dworu. Szczegóły na plakacie z tyłu kościoła.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz