Ogłoszenia Duszpasterskie: XVII Niedziela Zwykła Odpust Parafialny 24 lipca 2022 r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy, w tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 18.30 i 20.00 (w lipcu i sierpniu). W naszym sanktuarium spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
 2. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. O godzinie 11.00 Suma Odpustowa
  z procesją eucharystyczną, której będzie przewodniczył ks. bp. Robert Chrząszcz biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.
 3. Pragnę wyrazić wdzięczność ks. Maciejowi Kuczakowi CM za poprowadzenie przygotowania duchowego do dzisiejszej uroczystości odpustowej.
 4. W środę 27 dzień miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 i procesję różańcową.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek-święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia oraz w przyszłą niedzielę błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po wszystkich Mszach św. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie za bezpieczne podróże w ramach akcji Episkopatu Polski i MIVA Polska – 1gr za 1 km. We wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w piątek- św. Marty, Marii i Łazarza. 
 6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny; w środę- św. Wincentego a Paulo; w czwartek- św. Moniki; w piątek- św. Rodziny.
 7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w sobotę 30 lipca o godz. 5.00 sprzed kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę w parafii przeżywać będziemy 34 rocznicę poświęcenia naszej świątyni. To wydarzenie miało miejsce 30 lipca 1988 roku, a aktu tego dokonał Jego Eminencja Ks. Kardynał Franciszek Macharski. Po Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy nowy krzyż misyjny. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane podpisy na rzecz zmiany ustawy W obronie chrześcijan.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz