Ogłoszenia Duszpasterskie: XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 20.00; w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00,18.30 i 20.00 (w lipcu i sierpniu). Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
  2. Dzisiaj na Mszach św. ubogaca liturgię białoruski zespół katolicki Ad Dei Gloriam. O godz. 19.30 zapraszają na specjalny koncert Prawdziwa Białoruś dla Ukrainy, w czasie którego będzie możliwość wsparcia finansowo uchodźców z Ukrainy. Serdecznie zapraszamy.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek- wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera; – w środę-bł. Czesława; w piątek – święto św. Marii Magdaleny; w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. 
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Laboure; we wtorek – św. Józefa.
  5. W naszej parafii rozpoczął swoją praktykę duszpasterską kl. Antoni Tabor. Serdecznie go witamy i polecamy w naszych modlitwach wstawiennictwu Matki Najświętszej.
  6. W przyszłą niedzielę 24 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny-wspomnienie pierwszego objawienia się Matki Bożej Katarzynie Laboure. Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej – bp Robert Chrząszcz. Już dziś  wszystkich wiernych zapraszamy i prosimy parafian o zorganizowanie banderii konnej, powozów (wyjazd spod Remizy OSP do Księżówki o godz. 9.20); muzyki, zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, krucjatki, poczty sztandarowe, zespół GIEWONT i zespół akordeonowy. Prosimy o poniesienie w czasie procesji eucharystycznej na zakończenie sumy odpustowej Figury Matki Bożej Niepokalanej, feretronów, baldachimu i sztandarów przez Róże Żywego Różańca. Przygotowanie duchowe do odpustu rozpocznie się w piątek 22 lipca o godz. 20.00 i potrwa w sobotę na mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Maciej Kuczak CM. W sobotę 23 lipca zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 11.00 podczas której zostanie udzielony sakrament chorych. O godz. 19.00 program słowno-muzyczny o objawieniach i adoracja Najśw. Sakramentu. Na ten szczególny czas przygotujmy swoje serca przez spowiedź św. Radość łaski odpustu niech wyrazi się również w przystrojeniu na ten dzień naszych domów szczególnie na trasie przejazdu Banderii wiozącej Ks. Biskupa z Księżówki. Dokładny plan umieszczony jest na plakatach i stronie internetowej parafii.
  7. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do wzięcia udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która będzie miała miejsce w dniach od 6 do 11 sierpnia tego roku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w dniu 30 lipca br. (sobota). Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii do dnia 27 lipca (środa).

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz