Ogłoszenia Duszpasterskie: XVIII Niedziela Zwykła Odpust Parafialny 31 lipca 2022 r.

 1.  Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. W dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 18.30 i 20.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Dzisiaj po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie za bezpieczne podróże w ramach akcji Episkopatu Polski i MIVA Polska – 1gr za 1 km.
 3. W ostatnim tygodniu odnowiliśmy krzyż misyjny. Konstrukcja stalowa została wypiaskowana przez pana Piotra Malacinę i zakonserwowana przez pana Stanisława Gut-Misiaga i ks. Jacka Piotrowskiego. Prace stolarskie wykonała firma pana Galicy: Wacław, Wojciech i Mateusz oraz pan Jakub Bafia. Umocnienie podstawy marmurowej wykonał Pan Tomasz Galica. Dziękuję wszystkim za wykonanie tych prac. Poświęcenie nowego krzyża dziś po Mszy św. o godz. 11.00.
 4. W poniedziałek 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, a o godz. 17.00 – w godzinę „W” odezwą się dzwony kościelne.
 5. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. za zmarłych o godz. 16.00 na cmentarzu.
 6. W liturgii Kościoła wspominamy; w poniedziałek- św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera; w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego; w niedzielę – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.
 7. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Teresy; w środę – św. Barbary.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy we wrześniu. Spowiedź w I piątek w godz. 6.30-7.00 oraz 19.00-20.00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 19.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Tydzień temu świętowaliśmy 192. rocznicę pierwszych objawień Matki Bożej siostrze Katarzynie Labouré. Jeszcze raz pragniemy wyrazić wdzięczność parafianom za waszą obecność w strojach regionalnych, zaangażowanie i wspólną modlitwę: pocztom sztandarowym, banderii, fiakrom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, krucjatkom,  przedstawicielom władz samorządowych, dziękujemy członkom róż, strażakom, policji, straży miejskiej, Muzyce, akordeonistom, Zespołowi Giewont, siostrom Służebniczkom oraz wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w piękne i godne przygotowanie i przeżycie uroczystości odpustowej.
 10. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą ś.p. Helenę Ignasiak z os. Piszczory.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz