Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022 roku

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz.11.00 OSP na Olczy obchodzić będzie Jubileusz 100-lecia istnienia.
  3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 grupa dzieci z klasy czwartej będzie przeżywać pierwszą rocznicę swojej Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 18.00.
  4. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w czwartek- św. Filipa Nereusza, prezbitera; to także Dzień Matki – w naszych modlitwach prośmy o potrzebne łaski dla żyjących mam, a dla zmarłych o niebo. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 18.30 modlić się będziemy o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  6. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące róże: we wtorek – św. Jana Chrzciciela; w środę św. Anny; w piątek- św. Wincentego a Paulo; w sobotę – św. Moniki.
  7. W środę 25 maja spotkanie Apostolatu Maryjnego po mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących włączyć się głoszenie przesłania Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik.
  8. Wczoraj w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy w Krakowie 4 diakonów otrzymało święcenia kapłańskie oraz 4 kleryków przyjęło święcenia diakonatu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Nowo wyświęceni księża odprawią Msze św. prymicyjne i udzielą uroczystego błogosławieństwa w naszym sanktuarium w piątek 27 maja o godz. 18.30 i poprowadzą procesję różańcową światła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy parafian i gości na uroczystą Mszę św. z okazji 25 rocznicy wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Zakopanem 6 czerwca o godz. 18.00 na stadionie Wielkiej Skoczni pod Krokwią. W zakrystii są do odbierania zaproszenia na uroczystość.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń – proboszcz