Ogłoszenia Duszpasterskie: Wniebowstąpienie Pańskie – VII Niedziela Wielkanocna 29 maja 2022 r.

 1. Dzisiaj Rocznica I Komunii dla dzieci z klasy IV na Mszy św. o godz. 11.00.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca -o godz. 16.00 dodatkowa Msza św. na cmentarzu.
 3. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek – święto Nawiedzenia NMP; w środę- wspomnienie św. Justyna, męczennika; w piątek-świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w następną niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 4. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące róże: w poniedziałek – św. Rodziny; w środę – św. Teresy; w piątek – św. Barbary.
 5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem Msza św. w intencji powołań. Spowiedź św. w piątek od 6.30-7.00 oraz od godz. 18.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek od godz. 9.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 2 czerwca o godz. 19.15 w sali katechetycznej.
 7. Od środy przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.
 8. Parafia św. Krzyża w Zakopanem zaprasza chorych, cierpiących i wszystkich, którzy chcą uczcić 25 rocznicę spotkania z osobami chorymi i starszymi ze św. Janem Pawłem II w 1997 r. na Mszę św. 3 czerwca o godz. 14.00. Eucharystii będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. W czasie Mszy św. można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
 9. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy parafian i gości na uroczystą Mszę św. z okazji 25 rocznicy wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Zakopanem 6 czerwca o godz. 18.00 na stadionie Wielkiej Skoczni pod Krokwią. W zakrystii są do odbierania pamiątkowe zaproszenia na uroczystość. Wstęp na uroczystość jest wolny.
 10. W sobotę 4 czerwca wyrusza XXV Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda ” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu pod hasłem „Tobie Panie zaufałem.” Rozpoczęcie na Krzeptówkach o godz. 7.00, zakończenie Mszą św. w Ludźmierzu o godz. 18.00. Zgłoszenia i zapisy w Sanktuarium Najśw. Rodziny lub podczas pielgrzymki; opłata 10 zł od uczestnika na ubezpieczenie, znaczek identyfikacyjny. Organizatorzy nie zapewniają ciepłego posiłku na trasie, w związku z tym prosimy pielgrzymów o zabranie z sobą jedzenia na cały dzień.
 11. Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza także Róże Różańcowe i wszystkich kochających różaniec na Pielgrzymkę z Różańcem w Ręku we wtorek 7 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00. Zapisy chętnych na wspólny wyjazd w zakrystii do przyszłej niedzieli. W niedzielę 5 czerwca w Ludźmierzu koncerty: Arka Noego i Lux Torpeda. Szczegóły na plakatach z tyłu kościoła.
 12. Na stronie internetowej parafii i przy wejściu do kościoła zamieszczone jest kalendarium obchodów: celebracji religijnych, koncertów, wystaw, imprez plenerowych z okazji 25 rocznicy wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Zakopanem. Zachęcamy do zapoznania się i uczestnictwa.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym wiele interesujących artykułów.
 14. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w tym tygodniu ś.p. Marię Bachleda-Wala z ul. Kościuszki.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz