Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 roku

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy włącznie. Jeszcze raz serdecznie witamy ks. Pawła Dobroszka CM, proboszcza parafii NMP z Lourdes w Krakowie. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7, 9, 18.30. We wtorek zapraszamy chorych na Mszę św. z sakramentem chorych o godz. 11.00 Po Mszy zapraszamy na spotkanie na plebanię. Spowiedź rekolekcyjna codziennie pół godziny przed Mszą św.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00 i 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.40 i o godz. 18.00.  
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z montażem windy do sanktuarium. Pozostało do spłaty 48 580 zł. Dziękujemy bierzmowanym i ich rodzicom za dar ołtarza przeznaczony na stroje liturgiczne – dalmatyki.
 4. Za tydzień niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godzinie 11.00. To także 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Po Mszy św. złożymy kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary tragedii.
 5. Codziennie na nabożeństwach o godz. 18.00 modlimy się w intencji pokoju. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy: w poniedziałek- Różę św. Barbary i parafian z os. Stachonie, we wtorek –  parafian z os. Rybkówka; w czwartek – Różę M.B. Różańcowej oraz parafian z os. Walkosze, w sobotę parafian z os. Huty.
 6. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek 8 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie palm wielkanocnych. Palmy powinny być własnoręcznie wykonane z tradycyjnych, naturalnych materiałów. Palmy do konkursu prosimy przynieść do kościoła w najbliższą sobotę w godz. 17-18.00 a następnie komisja oceni palmy. Ogłoszenie wyników konkursu w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Przy wyjściu do puszek zebrane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można nabyć Baranki z CARITAS na stół wielkanocny. Ofiary składane za baranki przeznaczone są na pomoc dla najuboższych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. W nocy 8/9 kwietnia 2022 r. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Do przejścia są dwie trasy – pierwsza tradycyjnie do Ludźmierza Drogą Papieską i druga po kościołach Zakopanego. Idziemy w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc (najczęściej są to kościoły) zatrzymujemy się, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej. Zapisy na stronie www.edk.org.pl lub w zakrystii sanktuarium na Krupówkach.
 10. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza nasz dekanat zakopiański oraz tych, co podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego na modlitewne spotkanie, które się odbędzie w najbliższą sobotę 9 kwietnia o godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Chętni na wyjazd proszeni są o zapisanie się w zakrystii do czwartku 7 kwietnia.
 11. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. W tym roku zabierzmy ze sobą małe krzyże i znicze lub wkłady. Serdecznie zapraszamy do udziału naszych parafian, mieszkańców Zakopanego i turystów.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w tym tygodniu ś.p. Franciszka Walkosz. Wieczny odpoczynek…

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz