Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 roku

 1. Dzisiaj 27 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 i Procesję Różańcową Światła w góralskiej oprawie, którą poprowadzi Rektor Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie ks. Szczepan Szpoton CM.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży  o godz. 18.00. O godz. 20.00 – w piątek 1 kwietnia po góralsku prowadzona przez Zespół Giewont. Nabożeństwo Gorzkich Żali: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.40 i o godz. 18.00. W Polsce za udział w nabożeństwach wielkopostnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 3. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 4. Codziennie na nabożeństwach o godz. 18.00 modlimy się w intencji pokoju. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy: w poniedziałek- Różę św. Moniki i parafian z os. Oberconiówka, we wtorek – Różę św. Rodziny oraz parafian z os. Piszczory i Gawlaki; w czwartek – parafian z os. Mrowce, w piątek – Różę św. Teresy; w sobotę parafian z os. Stary Młyn i Galicówka.
 5. W czwartek o godz. 16.30 ks. bp Janusz Mastalski udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Polecamy ich waszej modlitwie. Spowiedź dla świadków i rodziców bierzmowanych w poniedziałek od godz. 18.00 a dla bierzmowanych w środę od godz. 18.00.
 6. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 20 osób z naszej parafii podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To zobowiązanie do modlitwy za dziecko poczęte za zagrożone aborcją. Za osoby które podjęły to dzieło modlimy się szczególnie w każdą środę na nowennie do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik.
 7. Dzisiaj Na Mszy św. o godz. 11.00  rozpoczną się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej. Spowiedź rekolekcyjna dla dzieci we wtorek od godz. 18.00. Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży szkół średnich oraz młodzieży pracującej rozpoczną się w przyszłą niedzielę; nauki rekolekcyjne o godz. 7; 9 i 18.30. Już dziś zaplanujmy tak czas w swoich rodzinach by każdy mógł skorzystać z ćwiczeń duchowych przed świętami wielkanocnymi.  
 8. W środę spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św. wieczornej.
 9. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy z racji I piątku i Wielkanocy w piątek 8 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.
 10.  W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
 11.  Zbliża się Niedziela Palmowa. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie palm wielkanocnych. Palmy powinny być własnoręcznie wykonane z tradycyjnych, naturalnych materiałów.
 12.  Przy wyjściu z kościoła do puszek zebrane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można  nabyć Baranki z CARITAS na stół wielkanocny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem informuje o możliwości skorzystania z dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 14. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w tym tygodniu ś.p. Bronisławę Topór- Huciańską . Wieczny odpoczynek…

Ks. Jacek Lasoń  CM – proboszcz