Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 10 kwietnia 2022 roku

  1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień- to najważniejszy czas w ciągu roku dla chrześcijanina. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku, i Wielkiej Soboty będzie rozpoczynać się o godzinie 18.00. Procesja rezurekcyjna z Mszą św. w niedzielę o godz. 6.00. Zapraszamy do procesji Poczty Sztandarowe: Związku Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej, Banderii Konnej, Szkoły Podstawowej i innych. O poniesienie figur bardzo prosimy Róże kobiece, a baldachim i lampiony, chorągwie Róże męskie. Zelatorki i Zelatorów prosimy o uzgodnienie szczegółów z Siostrą w zakrystii. Porządek procesji rezurekcyjnej wywieszony jest w gablocie. Pamiętajmy o adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – o ile to możliwe według porządku znajdującego się w programie, który wywieszony jest przy wejściu do kościoła. Okazja do spowiedzi: Poniedziałek – środa od 6.30 – 7.30; 18.00 – 19.00; w Wielki Piątek od 21.00 do 22.00, a w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę. Ofiary składane przy adoracji krzyża, zostaną przekazane na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  2. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową na ulicach naszego miasta odprawiane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 20.00, a następnie ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża.  W tym roku zabierzmy ze sobą małe krzyże i znicze lub wkłady.
  3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy o pokój o godz. 18.00 zapraszamy w poniedziałek – parafian z os. Frączkówka; we wtorek – z os. Wojdyły i Topory; w środę – z os. Janosówka i Klusie oraz Różę św. Antoniego, w piątek Różę św. Zofii, w sobotę – św. Jana Pawła II.
  4. Polecajmy Bożemu miłosierdziu zmarłego w sobotę śp. Józefa Gut z os. Wojdyły.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz