Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 roku

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę a przeznaczane na pokrycie kosztów montażu windy do naszego sanktuarium. Pozostało do spłaty 56 370 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel na tacę, w kancelarii parafialnej czy też wpłacane na konto parafii.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o 18.00 i 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.40 i o godz. 18.00. W Polsce za udział w nabożeństwach wielkopostnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  3. Codziennie na nabożeństwach o godz. 18.00 modlimy się w intencji pokoju. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy: w poniedziałek Różę Matki Bożej  Różańcowej  oraz parafian z os. Gawlaki i Piszczory, we wtorek – z os. Stary Młyn i Galicówka; w czwartek- z os. Mrowce, w sobotę z os. Oberconiówka.
  4. Dzisiaj Zarząd OSP Olcza serdecznie zaprasza na Walne Zebranie, które rozpocznie się o godz. 12.30 w Domu Strażaka na Olczy. Z okazji 100-lecia OSP komitet organizacyjny jubileuszu prosi o przynoszenie danych osobowych oraz zdjęć byłych członków OSP. Zdjęcia i dane można dostarczać w tygodniu do sklepu Pana Józefa Kowalika oraz za tydzień po Mszach  św. do przedstawicieli strażaków.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII we wtorek 8 marca o godz. 18.30 Msza św. a następnie spotkanie formacyjne.
  6. Pod chórem są do nabycia baranki wielkanocne Caritasu a w tygodniu będą dostępne u siostry w zakrystii.
  7. Dziękujemy za dary dla uchodźców oraz za ofiary złożone do puszek w ramach wsparcia poszkodowanych w Ukrainie. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się z prośbą o zgłaszanie gotowości przyjęcia uchodźców w swoich domach, pensjonatach oraz chęci zaangażowania się w wolontariat. Zgłoszenia można kierować na adres e-mail: ukraina@diecezja.pl
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się w dolnym kościele charytatywny kiermasz wypieków organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 na Olczy na rzecz Matyldy Różak, 7 miesięcznej dziewczynki z poważną wadą serca, która potrzebuje specjalistycznej operacji. Więcej informacji na stronie internetowej Szkoły.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej pod chórem można nabyć tygodnik Gość Niedzielny.

 Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz