Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 roku

  1. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się w dolnym kościele charytatywny kiermasz wypieków organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 na Olczy na rzecz Matyldy Różak, 7 miesięcznej dziewczynki z poważną wadą serca, która potrzebuje specjalistycznej operacji.  
  2. Po Mszach św. przedstawiciele OSP z Olczy zbierają zdjęcia byłych strażaków OSP.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz.  00 i 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.40 i o godz. 18.00. W Polsce za udział w nabożeństwach wielkopostnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  4. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  5. Codziennie na nabożeństwach o godz. 18.00 modlimy się w intencji pokoju. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy: w poniedziałek Różę św. Antoniego  oraz parafian z os. Stachonie, we wtorek – Różę św. Zofii  oraz parafian z os. Rybkówka;  w środę Różę św. Jana Pawła II; w czwartek-  Różę św. Jadwigi Królowej oraz parafian z os. Walkosze, w piątek – Różę św. Katarzyny Laboure ; w sobotę  Różę św. Józefa oraz parafian z os. Huty.
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII we wtorek 15 marca-Msza św. o godz. 18.30 a następnie spotkanie formacyjne w sali pod kościołem.
  7. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania kl. VIII w środę 16 marca o godz. 19.00 w salce pod kościołem.
  8. W czwartek 17 marca na Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy za ś.p. ks. Mieczysława Kozłowskiego CM w I rocznicę śmierci. We sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  9. Pod chórem są do nabycia baranki wielkanocne Caritasu oraz najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz specjalny numer poświęcony o. Pio.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu: ś.p. Andrzej Bachleda Kominek z Cyrhli oraz ś.p. Jan Wojdyła. Wieczny odpoczynek…

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz