Ogłoszenia Duszpasterskie: VIII Niedziela Zwykła 27 lutego 2022 roku

Dzisiaj – 27 dzień miesiąca –  po Mszy św. o godz. 18.30 procesja różańcowa światła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pokoju.  Dzisiaj i w Środę Popielcową po Mszach św. ofiarą do puszek można będzie wesprzeć poszkodowanych wojną na Ukrainie.

 1. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę” – to hasło, które w tym roku będzie nas inspirowało i mobilizowało do pracy w apostolstwie trzeźwości, a także w duszpasterstwie osób uzależnionych i ich współcierpiących rodzin.
 2. Za tydzień I niedziela miesiąca –  ofiary na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów montażu windy do naszego sanktuarium. Pozostało do spłaty 56 370 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel na tacę, w kancelarii parafialnej czy też wpłacane na konto parafii. 
 3. W piątek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII we wtorek 1 marca o godz. 18.30 Msza św. a następnie spotkanie formacyjne.
 5. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 18.30. W środę obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.00. Papież Franciszek zachęca, aby Środa Popielcowa był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju.
 6. W archidiecezji krakowskiej w Środę Popielcową rozpoczyna się okres Komunii św. wielkanocnej; trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej do 12 czerwca.
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej: w piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.40 i o godz. 18.00. W Polsce za udział w nabożeństwach wielkopostnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy również do podjęcia i realizacji postanowień wielkopostnych.
 8. Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w czwartek 3 marca po Mszy św. wieczornej. 
 9. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek na Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Zapraszamy na tę Mszę św. Służbę Liturgiczną Ołtarza.   W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 17.30. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
 10. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo i św. Moniki i św. Rodziny; we wtorek- św. Teresy;  w czwartek – św. Barbary.
 11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem do nabycia: Gość Niedzielny oraz  Miłujcie się
 12.  Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w tym tygodniu ś.p. Zofię Gąsienica Gut Cukier oraz Tomasza Chmiel brata S. Beaty Chmiel Służebniczki.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz