Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021 r.

 1. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w świątyni oraz zachowania bezpiecznej odległości między sobą.
 2. Dziś już ostatnia niedziela adwentu. Pamiętajmy o spowiedzi świętej przed świętami. Spowiadamy jak zawsze pół godziny przed każdą Mszą św., a od poniedziałku do czwartku od godziny 6.30 do 7.30 i od 18.00 do 19.00 oraz w Wigilię od 6.30 do godz. 8.00.  
 3. Dzisiaj po mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 młodzież ze Szkoły Podstawowej z Olczy organizuje kiermasz ozdób na Święta Bożego Narodzenia. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na radiowęzeł szkolny. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy młodzieży. Do nabycia pod chórem opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.
 4. Jutro, w poniedziałek 20 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.
 5. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. O ile to możliwe na głos dzwonów o godz. 17.00 zasiądźmy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o modlitwie, podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu w rodzinach i w sąsiedztwie. Pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii św. Łk o narodzeniu Pańskim i tradycji śpiewania kolęd. Niech dzień Wigilijny zgodnie z Polską tradycją, pozostanie dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.
 6. W Wigilię nie ma Mszy św. wieczornej. Ze względu na ograniczoną ilość osób mogących przebywać w kościele zapraszamy na Pasterkę: o godz. 22.00 i 24.00. W dolnym kościele będzie również możliwość uczestniczenia w Pasterce poprzez bezpośrednią transmisję internetową z górnego kościoła. O godz. 23.15 Koncert kolęd w wykonaniu naszego Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont. Chorzy i starsi, którzy nie mogą przybyć do naszego sanktuarium mogą łączyć się z nami duchowo oglądając transmisje Mszy św. na stronie internetowej parafii.  
 7. W Boże Narodzenie Msze św. o 9.00, 11.00 i 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.  Na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia imieninowe Siostrze Przełożonej Ewie Kotarba oraz ks. Janowi Szwaikowskiemu CM.
 8. W drugi dzień świąt w tym roku czcimy Świętą Rodzinę. Msze św. jak w każdą niedzielę. W święta nie będzie nabożeństwa eucharystycznego. Z okazji święta Św. Rodziny zapraszamy małżeństwa obchodzące w tym roku swoje Jubileusze Małżeńskie na Mszę św. o godz. 11.00, aby odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 9. Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem zaprasza na uroczystości odpustowe oraz rozpoczęcie peregrynacji Ikony Św. Rodziny w naszej archidiecezji krakowskiej w niedzielę 26 grudnia. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Następnie Ikona będzie peregrynować w parafiach dekanatu Zakopiańskiego: na Chramcówkach, w parafii św. Krzyża oraz na Krzeptówkach.
 10. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Józefa a w piątek rano-  św. Jana Chrzciciela.
 11. Wizytę duszpasterską, tzw. kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 3 stycznia 2022 r.  Ze względu na trwającą epidemię, naszych parafian odwiedzimy jak w zeszłym roku. Kapłani będą podjeżdżać pod domy parafian z modlitwą i błogosławieństwem nie wchodząc do domów. Jeśli jakaś rodzina odremontowała lub wybudowała dom i chciałaby go poświęcić lub ma pragnienie osobistego spotkania z kapłanem to prosimy o indywidualne umawianie wizyty z ks. Proboszczem. Dokładniejsze informacje podamy w późniejszym terminie.