Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2 stycznia 2022 roku

Wzywając wstawiennictwa Maryi Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik wchodzimy w nowy rok 2022 pełni nadziei, że dobry Bóg przeprowadzi nas w lepszy czas i mimo doświadczeń z Jego błogosławieństwem uczynimy lepszym ten świat.

  1. Ze względu na obostrzenia sanitarne pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w świątyni oraz zachowania bezpiecznej odległości między sobą.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace przeznaczone na pokrycie kosztów montażu windy do sanktuarium. Pozostało do spłaty 65 970 zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
  3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy i św. Barbary; w piątek – Matki Bożej Różańcowej.
  4. Kolęda – osobna kartka.
  5. W dni trwania kolędy nie będzie nabożeństw eucharystycznych o godz. 18.00, oprócz środy kiedy zapraszamy na nowennę do Matki Bożej.
  6. Do chorych w pierwszy piątek kapłani udadzą się w miesiącu lutym.
  7. W czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę czyli 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca przeznaczona będzie na działalność misyjną naszego Zgromadzenia. W tym dniu  wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętej.  Doświadczeniem pracy misyjnej podzieli się z nami misjonarka  pracująca od wielu lat na misjach.
  8. Tatrzański Orszak Trzech Króli w Zakopanem rozpocznie się od uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach. Po Liturgii uczestnicy wyruszą do  Starego Kościółka na Pęksowym Brzyzku. 
  9. W przyszłą niedzielę 9 stycznia 2022 r. w ramach XIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i pieśni Bożonarodzeniowych po Mszy św. o godz. 18.30 wystąpi w naszym kościele Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze. Odbędzie się promocja najnowszej płyty Zespołu. Zapraszamy.