Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021 r.

 1. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w świątyni oraz zachowania bezpiecznej odległości między sobą.
 2. Zapraszamy na roraty czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci z lampionami.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na windę do naszego sanktuarium. Zebrano 5960 zł. i 5 Euro.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dziś NMP z Guadalupe; w poniedziałek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę; To także 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Na Mszy św o godz. 18.30 modlić się będziemy za Ojczyznę; we wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.
 5. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w czasie adwentu. Nie zostawiajmy tak ważnej sprawy na ostatni moment przed świętami. Możliwość sakramentu pokuty pół godziny przed każdą Mszą św.
 6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: klasa VII – wtorek o godz. 19.00 w salce pod kościołem. Prosimy o przyniesienie na spotkanie  Pisma św.; kl. VIII w piątek o godz. 18.30 Msza św. i  po niej spotkanie.
 7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca w poniedziałek – św. Antoniego; w środę – św. Zofii; w czwartek – św. Jana Pawła II; w piątek- św. Jadwigi Królowej; w sobotę- św. Katarzyny Laboure.
 8. Można nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.
  W niedzielę są wystawione pod chórem a w tygodniu można je nabyć w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na Przedszkole Sióstr, a za świece zgodnie z zaleceniami Caritas na pomoc dla najuboższych dzieci.
 9. Przed świętami, w poniedziałek 20 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.
 10. Zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej w niedzielę 19 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.