Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Adwentu 5 grudnia 2021 r.

  1. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w świątyni oraz zachowania bezpiecznej odległości między sobą.  
  2. Dzisiaj obchodzimy dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz Dzień modlitw o dar potomstwa dla małżeństw. Na nabożeństwie różańcowym o godz. 18.00 modlić się będziemy za małżeństwa, które doświadczają bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko prosząc Boga przez wstawiennictwo Maryi o dar potomstwa dla nich. Zapraszamy na to nabożeństwo młode małżeństwa.
  3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Mszę Świętą roratnią na godzinę 7:00. Dzieci zapraszamy z lampionami.
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja, bpa; we wtorek-św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu możemy zyskać w naszym Sanktuarium łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00; 9.00, 11.00, 18.30, a od godziny 12.00 do 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. Godzina Łaski. Zapraszamy na adorację Apostolat Maryjny, Róże Żywego Różańca i inne grupy apostolskie oraz wszystkich wiernych.  O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika.
  5. Od dzisiaj można nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. W niedzielę będą wystawione pod chórem a w tygodniu w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na przedszkole Sióstr, a za świece zgodnie z zaleceniami Caritas na pomoc dla najuboższych dzieci. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, nie zapomnijmy im przesłać opłatek, a także kalendarz z naszego Sanktuarium jako wyraz naszej łączności duchowej z nimi
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11 złożymy życzenia imieninowe ks. Danielowi Frącowi CM.
  7. Swoją zmianę różańcową we wtorek ma róża Matki Bożej Różańcowej.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tace przeznaczone na windę do naszego sanktuarium. Winda została zamontowana, czekamy obecnie na odbiór techniczny i pozwolenie korzystania. Dzisiaj wybory do Rady Parafialnej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o naszej parafii.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Stanisławę Gut-Soboń z os. Stachonie. Wieczny odpoczynek…