Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Adwentu 28 Listopada 2021r.

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Adwent – jest to czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. To także trzeci dzień Triduum rozpoczynającego 9. Letnią Nowennę ku czci Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. Dziękujemy ks. Adamowi Sejbukowi CM za prowadzenie rozważań w czasie Triduum.
 2. Zapraszamy na roraty czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika o godz. 18.00.
 4. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła; w piątek-wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w sobotę – wspomnienie św. Barbary.
 5. Swoją zmianę różańcową mają następujące róże: w poniedziałek – św. Moniki i św. Rodziny; w środę – św. Teresy, w piątek – św. Barbary. Zachęcamy do wstąpienia do Róż Żywego Różańca i prosimy zelatorów o dostarczenie ks. Janowi list członków róż.
 6. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. W niedzielę będą wystawione pod chórem a w tygodniu w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na przedszkole Sióstr, a za świece zgodnie z zaleceniami Caritas na pomoc dla najuboższych dzieci. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, nie zapomnijmy im przesłać opłatek, a także
  kalendarz z naszego Sanktuarium jako wyraz naszej łączności duchowej z nimi.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. w intencji powołań o godz. 18.30; w piątek odwiedzimy chorych, spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.30 do 18.30; 
  zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pokuty w pierwsze piątki i do przyjęcia Pana Jezusa w komunii św. na Mszy św. o godz. 18.30; w pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
 8. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory do Rady Parafialnej a taca przeznaczona będzie na montaż windy do sanktuarium. Zebraliśmy do tej pory na ten cel 28 070 zł. Dziękujemy za składane ofiary. W czwartek został pokryty nową blachą jeden ze wsporników na dachu kościoła uszkodzony przez wiatr halny. Dziękuję firmie za wykonanie tych specjalistycznych i trudnych prac na wysokości. Dziękuję Apostolatowi Maryjnemu, członkom Żywego Różańca, naszym Paniom Gospodyniom z plebanii i pracownikom parafii za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów przybyłym na uroczystości odpustowe. Dziękuję Kapłanom, Siostrom Służebniczkom, diakonom i klerykom naszego seminarium, strażakom, Zespołowi Giewont, Muzyce, krucjatkom, scholii, Służbie Liturgicznej Ołtarza oraz wszystkim parafianom za obecność, modlitwę i
  zaangażowanie w przeżyciu tych dni.
 9. W niedzielę 5 grudnia obchodzić będziemy dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz Dzień modlitw o dar potomstwa dla małżeństw. Na nabożeństwie różańcowym o godz. 18.00 modlić się będziemy za małżeństwa, które doświadczają bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko prosząc Boga przez wstawiennictwo Maryi o dar potomstwa dla nich. Zapraszamy na to nabożeństwo młode małżeństwa.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o naszym sanktuarium, jak dobrze przeżyć tegoroczny adwent oraz kalendarz ścienny.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu: śp. Bolesław Bafia ze Starego Młyna; śp. Stanisław Gut-Soboń z os. Stachonie oraz Bolesław Gawlak-Kubik z os. Mrowce. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

Ks. Jacek Lasoń CM – Proboszcz