Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIV Niedziela – Chrystusa Króla – 21 listopada 2021r.

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych codziennie o godz. 18.00.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej o godz. 18.00
  4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę po Mszy św. wieczornej.
  5. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo i Mszę św. rozpoczynającą Triduum i 9.Letnią Nowenną ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. W sobotę 27 listopada Uroczystość odpustowa – Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Wizytatora Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy ks. Pawła Holca CM i przedstawicieli Rodziny Wincentyńskiej. O godz. 18.30 Msza św. i procesja Różańcowa Światła. Rozważania odpustowe poprowadzi ks. Adam Sejbuk CM, Dyrektor Kleryków Wyższego Seminarium Księży Misjonarzy w Krakowie. Plan Triduum znajduje się przy wejściu do sanktuarium. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy parafian, pielgrzymów i turystów. Niech to Triduum będzie także czasem duchowego przygotowania do dobrego przeżycia czasu Adwentu.
  6. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII zapraszamy na Mszę św. w środę 24 listopada o godz. 18.30 a następnie na spotkanie w dolnym kościele.
  7. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w środę- świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy; w sobotę – uroczystość Objawienia Cudownego Medalika; w niedzielę wspomnienie św. Katarzyny Labouré. Następną niedzielą rozpoczniemy okres Adwentu.
  8. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają następujące róże: w środę – św. Jana Chrzciciela, w czwartek – św. Anny, w sobotę – św. Wincentego a Paulo. Zachęcamy parafian do wstąpienia do Róż Żywego Różańca. Prosimy Zelatorów o dostarczenie list członków do ks. Jana.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w związku ze Światowym Dniem Ubogich. Zebraliśmy 2575 zł.
  10. Zachęcamy do zapoznania się z listą kandydatów do Rady Parafialnej. Wybory odbędą się w niedzielę 5 grudnia. Dziękujemy za ofiary składane na montaż windy do sanktuarium.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Małym Gościu Niedzielnym lampion na roraty a w Gościu Niedzielnym między innymi artykuł o rozpoczynającej się 9. letniej Nowennie do Matki Bożej od Cudownego Medalika.

  Ks. Jacek Lasoń CM Proboszcz