Ogłoszenia Duszpasterskie: XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i turystów. Życzymy miłego i aktywnego wypoczynku. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i zachowania odległości 1,5 m od siebie.
 2. Dzisiaj obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, a o godz. 17.00 – w godzinę „W” odezwą się dzwony kościelne.
 3. Msze św. w naszym sanktuarium: w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 18.30 i 20.00 a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W naszym sanktuarium spowiadamy pół godziny przed Mszą św.
 4. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na tace a przeznaczone na utrzymanie sanktuarium. W zeszłą niedzielę przy poświęceniu pojazdów zebraliśmy 1690 zł, które przekazaliśmy organizacji MIVA Polska, na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 6. W liturgii Kościoła wspominamy; w środę – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera; w piątek– święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.
 7. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Teresy; we wtorek- św. Barbary; w sobotę-Matki Bożej Różańcowej.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00.
 9. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 19.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele interesujących artykułów.