Ogłoszenia Duszpasterskie: XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021r.

W naszej parafii przeżywamy dziś 33 rocznicę poświęcenia naszej świątyni. To wydarzenie miało miejsce 30 lipca 1988 roku, a aktu tego dokonał Jego Eminencja Ks. Kardynał Franciszek Macharski.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy: w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00, 18.30 i 20.00. W naszym sanktuarium spowiadamy pół godziny przed Mszą św. Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
 2. Tydzień temu świętowaliśmy 191. rocznicę pierwszych objawień Matki Bożej siostrze Katarzynie Labouré. Jeszcze raz pragniemy wyrazić wdzięczność za waszą obecność, zaangażowanie i wspólną modlitwę: pocztom sztandarowym, banderii, fiakrom, Liturgicznej Służbie Ołtarza,  przedstawicielom władz samorządowych, dziękujemy członkom róż, strażakom, policji, straży miejskiej,  Muzyce i Zespołowi Giewont, Siostrom Służebniczkom oraz wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w piękne i godne przygotowanie i przeżycie uroczystości odpustowej.
 3. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. święcimy pojazdy mechaniczne.
 4. We wtorek 27 dzień miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 i procesję różańcową.
 5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w czwartek- św. Marty; w sobotę – św. Ignacego Loyoli, prezbitera.
 6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Anny; we wtorek – św. Wincentego a Paulo; w środę – św. Moniki; w czwartek– św. Rodziny .
 7. Za tydzień w 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będziemy się modlić na Mszach św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 17.00 – w godzinę „W” odezwą się dzwony kościelne.
 8. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego kościoła. Za dar waszego serca składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
 9. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w sobotę 31 lipca o godz. 5.00 sprzed kościoła.
 10. Prośmy o potrzebne łaski dla wszystkich żyjących fundatorów i budowniczych naszej świątyni: O Maryjo bez grzechu poczęta…. Natomiast polećmy Bożemu Miłosierdziu dobrodziei i budowniczych tej świątyni, którzy już odeszli z tego świata: między nimi ks. Kardynała Franciszka Macharskiego konsekratora tego kościoła, ks. Jana Kowalika CM proboszcza i budowniczego tej świątyni, ks. Mieczysława Kozłowskiego CM kustosza sanktuarium i zmarłych parafian, ś.p. Marię Franosz, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu…
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…