Ogłoszenia Duszpasterskie: XIX Niedziela Zwykła – 08 sierpnia 2021r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00,18.30 i 20.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i zachowania odległości 1,5 od siebie.
  2. W liturgii Kościoła wspominamy; w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek – św. Klary, dziewicy; w czwartek – święto NMP Kalwaryjskiej; w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
  3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej; w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
    w piątek – św. Antoniego.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym sanktuarium to dzień odpustu. Po każdej Mszy św. będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za Ojczyznę. Tego dnia kazania wygłosi proboszcz ks. Janusz Bola SDS, a ofiary składane na tace przeznaczone będą na budowę kościoła parafialnego na Pardałówce. Na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia imieninowe księżom Jackom z racji zbliżającego się święta św. Jacka.