Ogłoszenia Duszpasterskie: XVI Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny – 18 lipca 2021r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 18.30 i 20.00 (w lipcu i sierpniu). W naszym sanktuarium spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  2. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. O godzinie 11.00 Suma Odpustowa z procesją eucharystyczną, której będzie przewodniczył J. E. ks. bp. Tadeusz Lityński ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.
  3. Pragnę wyrazić wdzięczność w imieniu swoim i całej parafii ks. dr Adamowi Sejbukowi CM za poprowadzenie od środy ćwiczeń duchowych i przygotowanie nas do owocnego przeżycia dzisiejszej uroczystości.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy; we wtorek – bł. Czesława; w czwartek– święto św. Marii Magdaleny; w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w sobotę – wspomnienie św. Kingi; w niedzielę – św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po wszystkich Mszach św.
  5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Katarzyny Laboure i św. Józefa.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w dniu 31 lipca br. (sobota). Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii do dnia 28 lipca (środa).
  7. W naszych modlitwach pamiętajmy o krucjatkach maryjnych i ministrantach, którzy w czwartek wieczorem wyjeżdżają wraz z ks. Jerzym i s. Ewą na wakacje nad morze.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego między innymi: o tajemnicy nieśmiertelności, jakie są przyczyny podpalania kościołów w Kanadzie; o stanie zdrowia papieża Franciszka, o miejscach związanych z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki i wiele innych ciekawych artykułów.