Ogłoszenia Duszpasterskie: XV Niedziela Zwykła – 11 lipca 2021r.

Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy. Codziennie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00,18.30 i 20.00 (w lipcu i sierpniu). Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

  1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek-wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika, we wtorek- św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek – św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła; w piątek –  NMP z Góry Karmel.
  2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
    we wtorek – św. Antoniego; w czwartek – św. Zofii; w piątek – św. Jana Pawła II; w sobotę- św. Jadwigi Królowej.
  3. Już za tydzień będziemy przeżywać odpust parafialny- wspomnienie pierwszego objawienia się Matki Bożej Katarzynie Laboure. Uroczystościom będzie przewodniczył ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej ks. bp Tadeusz Lityński. Już dziś zapraszamy i prosimy o zorganizowanie banderii konnej, powozów i muzyki, serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, zespół GIEWONT i zespół akordeonowy. Prosimy o poniesienie w czasie procesji eucharystycznej na zakończenie sumy odpustowej Figury Matki Bożej Niepokalanej, feretronów i sztandarów przez Róże Żywego Różańca. Do tego wydarzenia pragniemy przygotować się duchowo. Przygotowanie rozpocznie się w środę  o godz. 20.00 i potrwa do piątku na mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Adam Sejbuk CM. W sobotę zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 10.00 podczas której zostanie udzielony Sakrament chorych – bardzo prosimy bliskich tych osób o pomoc w dotarciu na to nabożeństwo. Dokładny plan umieszczony jest na plakatach i stronie internetowej parafii.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w dniu 31 lipca br. (sobota). Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii do dnia 28 lipca (środa).
  5. Pragniemy podzielić się z parafianami radością, iż Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii wielkim sukcesem zakończyła swój udział w tegorocznym Turnieju o Puchar Wizytatora w podkrakowskich Piekarach. W młodszej kategorii wiekowej zdobyli złoty medal w piłce nożnej, srebrny w biegu na 600m i w siatkówce plażowej. W starszej kategorii wiekowej srebrny medal w pływaniu i brązowy w piłce nożnej. Cieszymy się z sukcesów sportowych naszych ministrantów, gratulujemy ich i ich rodzicom oraz ks. Jerzemu opiekunowi LSO.
  6. W tym tygodniu udało się pomalować najbardziej zabrudzoną część prezbiterium. Dziękuję panu Janowi Cudzich-Howaniec za szybkie i profesjonalne wykonanie tej pracy.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Stachoń Groblowy. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
  8. Przez wstawiennictwo Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik polecajmy Dobremu Bogu wszystkich chorych, cierpiących, tych którzy źle się mają na ciele i duszy. O Maryjo bez grzechu poczęta…, Uzdrowienie chorych