Ogłoszenia Duszpasterskie: XIV Niedziela Zwykła – 4 lipca 2021r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości. Życzymy miłego i aktywnego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy o obostrzeniach dotyczących zasłaniania ust i nos w świątyni oraz zachowania odległości między sobą.
 2. Dziś dodatkowa Msza św. – za zmarłych o godz. 16.00 na cmentarzu.
 3. Od tej niedzieli powracamy do porządku Mszy św. przed okresem pandemii tzn. niedzielne Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. W okresie wakacyjnym – lipiec, sierpień – w niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
 4. W czasie wakacji Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00.
 5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 w sposób kanoniczny obejmie parafię nowy proboszcz ks. Jacek Lasoń CM: pochodzi z Wrocławia; były duszpasterz w parafii NMP z Lourdes w Krakowie; w św. Krzyża w Warszawie, dyrektor WSD CM w Krakowie, superior i dyrektor w domu formacji wincentyńskiej w Krzeszowicach.
 6. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
 7. Zmiany Róż żywego Różańca: w środę – róża Matki Bożej Różańcowej.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłąniedzielę na pomoc dla rodzin z Nowej Białej, które ucierpiały na skutek pożaru. Zebranych 17.170 zł i przekazano na konto Caritas archidiecezji krakowskiej. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą pomoc.
 9. Już za dwa tygodnie będziemy przeżywać odpust parafialny. Uroczystościom będzie przewodniczył ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej ks. bp Tadeusz Lityński. Już dziś zapraszamy i prosimy o zorganizowanie banderii konnej, powozów i muzyki, serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, zespół GIEWONT i zespół akordeonowy. O poniesienie feretronów i sztandarów w czasie procesji Eucharystycznej na zakończenie Sumy odpustowej prosimy Róże Żywego Różańca, a Olczańskich Strażaków prosimy o poniesienie Figury Matki Bożej Niepokalanej. Do tego wydarzenia pragniemy przygotować się duchowo. Przygotowanie rozpocznie się w środę o godz. 20.00 i potrwa do piątku na mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Adam Sejbuk CM. W sobotę zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 10.00 podczas której zostanie udzielony Sakrament chorych – bardzo prosimy bliskich tych osób o pomoc w dotarciu na to nabożeństwo.
 10. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Andrzeja Pawlikowskiego z os. Oberconiówka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. Przez wstawiennictwo Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik polecajmy Dobremu Bogu wszystkich chorych, cierpiących, tych którzy źle się mają na ciele i duszy. O Maryjo bez grzechu poczęta…, Uzdrowienie chorych…