Ogłoszenia Duszpasterskie: XIII Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2021r.

 1. Przypominamy o obostrzeniach dotyczących zasłaniania ust i nos w świątyni oraz zachowania odległości między sobą. Dlatego też prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 2. Dziś 27 dzień miesiąca po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na procesję różańcową światła.
 3. W pierwszą niedzielę lipca na Mszy św. o godz. 11.00 w sposób kanoniczny obejmie parafię nowy proboszcz ks. Jacek Lasoń CM: pochodzi z Wrocławia; były duszpasterz w parafii św. Krzyża w Warszawie dyrektor WSD CM w Krakowie, superior i dyrektor w domu formacji wincentyńskiej w Krzeszowicach.
 4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika; we wtorek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 5. Od najbliższej niedzieli powracamy do porządku Mszy św. przed okresem pandemii tzn. niedzielne Msze św. Będą o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. W okresie wakacyjnym – lipiec, sierpień – w niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
 6. Od 1 lipca czyli czwartku Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00.
 7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na wieczornej Mszy św. modlimy się w intencji powołań. W piątek odwiedzimy chorych. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 19.15.
  W następną niedzielę dodatkowa Msza św. – za zmarłych o godz. 16.00 na cmentarzu.
 8. Zmiany Róż żywego Różańca: dziś – róża św. Wincentego a Paulo; w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – świętej Rodziny; w czwartek – róża św. Teresy; w sobotę – św. Barbary.
 9. Przez wstawiennictwo Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik polecajmy Dobremu Bogu wszystkich chorych, cierpiących, tych którzy źle się mają na ciele i duszy. O Maryjo bez grzechu poczęta…, Uzdrowienie chorych…
 10. Dziś po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła jest możliwość wsparcia ofiarą rodzin z Nowej Białej, które ucierpiały na skutek pożaru. Bóg zapłać za każdą ofiarę.