Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2021 roku

  1. Dziś rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które będą trwały do środy włącznie. Prowadzi ja ks. Wojciech Kozłowski kapłan Zgromadzenia Misji, duszpasterz w Bydgoszczy i rekolekcjonista, a kiedyś proboszcz naszej olczańskiej parafii. Msze św. z nauką rekolekcyjną dziś podczas każdej Mszy św., a od jutra do środy o godz. 7.00; 9.00, 16.00, 18.30 i 19.30. Ufam, że zaplanowaliście w rodzinie najbliższe dni, by każdy z domowników mógł skorzystać tych ćwiczeń duchowych. Rekolekcje będą transmitowane na falach radia ALEX codziennie o godz. 18.30m, a także na naszej stronie internetowej.
  2. W tym tygodniu swoją zmianę różańcową mają następujące Róże: w czwartek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny; w sobotę św. Wincentego a Paulo.
  3. W czwartek uroczystość Zwiastowania NMP dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Tego dnia będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem można nabyć tygodnik Gość Niedzielny. Zachęcamy do zabrania nieodpłatnych gazet i broszur o tematyce religijnej. Wyłożone są tam również ulotki z UM Zakopane dotyczące możliwości zyskania dofinansowania na wymianę starych kotów CO na nowe.
  5. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu dziś po każdej Mszy św. Przy wyjściu są zbierane ofiary na sfinansowanie operacji trzyletniego Ignasia. Za dar serca dziękujemy w imieniu rodziny. Przy wejściu na chór można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego, oraz nabyć Baranki z CARITAS na stół wielkanocny.
  6. Za tydzień niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  7. Bożemu Miłosierdziu polecamy ks. Mieczysława Kozłowskiego CM oraz zmarłego wczoraj śp. Stanisława Stopkę z os. Wojdyły. Jeszcze raz dziękujemy za modlitwę i słowa wsparcia zarówno w czasie pobytu ks. Mieczysława w szpitalu ja i po jego śmierci. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości pogrzebowych. Szczególnie podziękowania dla OSP Olcza, Banderii Konnej, Zespołu GIEWONT i Muzyki