Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkiego Postu 28 marca 2021 roku

 1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień to najważniejszy czas w ciągu roku dla chrześcijanina. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne ilość osób mogących przebywać na nabożeństwie jest ograniczona. Zajmujemy bezwzględnie tylko zaznaczone miejsca zachowując przy tym przynajmniej 1,5 m odległości. Jeśli osób będzie więcej osób zostanie włączone nagłośnienie na zewnątrz. Stojąc poza świątynią należy zachować bezpieczną odległość przynajmniej 1,5, m.
  Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Wielkiej Soboty będzie rozpoczynać się o godzinie 18.00. Rezurekcja z procesją w niedzielę o godz. 6.00.
  Pamiętajmy o adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. W tym roku ze względu na epidemię poświęcenie pokarmów będzie miało miejsce przed kościołem.
  Na czas Niedzieli Zmartwychwstania udzielona jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Pamiętajmy jednak, że dotyczy ona przede wszystkim osób chorych, w podeszłym wieku oraz lękających się o swoje zdrowie. Zachęcamy wtedy by łączyć się w modlitwie słuchając transmisji na falach Radia Alex lub oglądając w internecie na stronie Sanktuarium.
 2. Okazja do spowiedzi: Poniedziałek – środa od 6.30 – 7.30; 18.00 – 19.00; w Wielki Piątek od 21.00, a w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. Jednak, jeśli to tylko możliwe zróbmy wszystko, byśmy podczas Triduum Paschalnego byli w stanie łaski uświęcającej.
 3. Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji krzyża, zostaną przekazane na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 4. W tym tygodniu swoją zmianę różańcową mają w poniedziałek róże św. Moniki i św. Rodziny.
 5. Chorych Przed świętami odwiedzimy w najbliższą środę. Prosimy o przekazanie tej wiadomości.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem można nabyć świąteczne wydanie tygodnika Gość Niedzielny oraz Czasopisma dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do zabrania nieodpłatnych gazet i broszur o tematyce religijnej.
 7. W imieniu rodziny dziękujemy za dar serca – ofiary złożone w minioną niedzielę na pomoc w sfinansowaniu operacji trzyletniego Ignasia. Zebrano kwotę prawie 20 tysięcy złotych.
 8. Spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej swoje przygotowania do bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w niedzielę 11 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 11:30. Zapraszamy również młodzież pragnącą jeszcze dołączyć do tej grupy (minimalnie z VI klasy szkoły podstawowej). Obecność kandydata z przynajmniej jednym rodzicem jest obowiązkowa.
 9. Młodzież szkół średnich i starszą zapraszamy od poniedziałku do środy na rekolekcje ostatniej szansy do dolnego kościoła. Codziennie o godzinie 20.00, ks. Jacek Piotrowski CM poprowadzi półgodzinną naukę przygotowującą do lepszego przeżycia Wielkiej Nocy.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Stanisława Stopkę z os. Wojdyły i śp. Irenę Witas z os. Frączkówka. Wieczny odpoczynek…