Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020r.

 1. W liturgii Kościoła: jutro – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; w środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.
 2. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące Róże Żywego Różańca:
  we wtorek – św. Teresy i św. Barbary; w sobotę – Matki Bożej Różańcowej.
 3. Dzisiaj, jutro (w Dzień Zaduszny) i przez wszystkie niedziele listopada Msze św. będą o godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 14.30; 16.00 i 18.30. Przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. W dniu jutrzejszym prosimy by przyjść, jeśli to możliwe w wyznaczonych godzinach dla danych osiedli.
  Liturgia z naszego kościoła w niedziele i dni powszednie jest transmitowana w Internecie na stronie naszego sanktuarium www.misjonarze-zakopane.pl. Przypominamy, że w tym roku ze względu na pandemię odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać nie tylko w dniach od 1 do 8.XI, ale przez cały miesiąc listopad. Aby zyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić kościół odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, przyjąć Komunię św. oraz pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Dla tych którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu i nawiedzić cmentarza odpust można zyskać w domu przez łączność duchową i dodatkowe modlitwy jak różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, uczynki miłosierdzia i poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia. Zawsze jednak należy być w stanie łaski uświęcającej i przystąpić do Komunii św., a gdy jest to niemożliwe w danej chwili należy obudzić intencję, iż wypełni się te warunki jak tylko to będzie możliwe.
  Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św., a także w ciągu dnia dzwoniąc domofonem do księdza dyżurnego lub też umawiając się na spowiedź telefonicznie.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych, tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
 5. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w ramach akcji „Różaniec do granic”, która rozpoczyna się dziś i będzie trwać do 8 listopada”. Organizatorzy zachęcają by w tym roku podjąć pokutę za nasze grzechy i wołać do Nieba o wybaczenie. Zarazem stając w obronie życia.. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na ten temat na stronie internetowej rozaniecdogranic.pl, a także zabrania wydrukowanych tekstów modlitw ze stolika pod chórem.
 6. Pojemnikami PCK są już pełne, dlatego bardzo prosimy, by nie zostawiać ubrań przed nimi. Pojemniki zostaną prawdopodobnie opróżnione w tym tygodniu.