Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXII Niedziela Zwykłą – 8 listopada 2020r.

 1. Przypominamy o obostrzeniach sanitarnych obowiązujących w kościołach: obowiązek noszenia maseczek – zakrywania nosa i ust; na jedną osobę ma przypadać 15 m2 dlatego zachowajmy bezpieczną odległości minimum 1,5 m oraz prosimy zajmować oznaczone kartką z modlitwą miejsca w ławkach lub na zaznaczonych krzesłach.
 2. W liturgii Kościoła: jutro – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa; w czwartek – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika; w piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 3. W tym tygodniu swoją zmianę w piątek ma Róża św. Antoniego.
 4. Przez wszystkie niedziele listopada Msze św. w naszej świątyni będą o godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 14.30; 16.00 i 18.30. Przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. W tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, a nabożeństwo wypominkowe o godzinie 18.00.
 5. Liturgia z naszego kościoła w niedziele i dni powszednie jest transmitowana w internecie na stronie naszego sanktuarium misjonarze-zakopane.pl.
  Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św., a także w ciągu dnia dzwoniąc domofonem do księdza dyżurnego lub też umawiając się na spowiedź telefonicznie.
 6. Dziękujemy panu Andrzejowi Majerczykowi oraz osobom z nim współpracującym za pomoc w posprzątaniu zniczy i wieńców na cmentarzu. Bardzo prosimy zabieranie ze sobą lub o wrzucanie do kontenera przed cmentarzem wypalonych zniczy, wiązanek i innych pozostałości. Kontener zostanie zabranym pod koniec tego tygodnia. Bóg zapłać.
 7. W środę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Przystrójmy nasze domy we flagi w barwach narodowych. Tego dnia Msza św. w Intencji Ojczyzny o godz. 18.30.
 8. Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze). Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (muw.pl).
 9. Przeżywamy dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Polećmy wstawiennictwu Matki Bożej wszystkich, którzy cierpią ze względu na wiarę w Chrystusa. Pod Twoją obronę…