Ogłoszenia Duszpasterskie: XXX Niedziela Zwykła 25 października 2020r.

 1. W liturgii Kościoła: w środę święto Świętych Apostołów Szymona i Judy.
  W następną niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych.
 2. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Anny; we wtorek – św. Wincentego a Paulo; w środę – św. Moniki i w czwartek róża Świętej Rodziny. Nabożeństwo różańcowe codziennie
  o godz. 18.00.
 3. Przypominamy, że w związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi należy przestrzegać określonych zasad. Wśród nich ta która przypomina o obowiązku zakrywania nosa i ust w świątyni a także o przestrzeganiu ilości osób w kościele jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. Dlatego prosimy o zajmowanie w ławkach miejsc zaznaczonych kartkami z modlitwą, stojąc również zachowujmy między sobą odpowiednie odległości.
 4. Ksiądz metropolita abp Marek Jędraszewski na podstawie Prawa Kanonicznego udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. Jednak niech z tej dyspensy skorzystają osoby chore, starsze i zagrożone, natomiast osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w tygodniu zachęcamy by łatwo nie zwalniały się ze spotkania Eucharystycznego w niedzielę.
 5. Osoby korzystające z dyspensy powinny niedzielę oraz inne święta nakazane przeżyć w łączności z Kościołem jako dzień święty przez czytanie Słowa Bożego wysłuchanie liturgii Mszy św. w radio czy telewizji. Również liturgia z naszego kościoła jest transmitowana w internecie. Prosimy młodych i nie tylko, aby udostępnili seniorom transmisję na stronie naszego sanktuarium misjonarze-zakopane.pl. Pod tym adresem jest ona dostępna dla osób starszych także w dni powszednie.
 6. Tydzień temu ofiarą do puszek wsparliśmy zakopiańskie Hospicjum im. Jezusa Miłosiernego. Zebrane zostało 2250 zł. Bóg zapłać.
 7. We wtorek 27 dzień miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30 oraz różańcową procesję światła. Tego dnia różaniec po Mszy św.
 8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w najbliższą środę po nowennie i Mszy św. wieczornej. Spotkanie odbędzie się w świątyni.
 9. W następną niedzielę 1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych
  a dzień później wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym roku wyjątkowo nie będzie procesji i Mszy św. na w tych dniach na cmentarzu. Natomiast będzie więcej Mszy św. w naszej świątyni. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 a po południu o godz. 14.30; 16.00 i 18.30. Przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za zmarłych podanych w wypominkach.
  Ze względu na ograniczenie ilości osób mogących przebywać w jednym czasie na nabożeństwie prosimy o dostosowanie się w miarę możliwości do propozycji podziału obecności mieszkańców z poszczególnych osiedli na Mszy św.:
  o 7.00 – mieszkańcy osiedli Janosówka, Klusie, Galicówka, Stary Młyn
  o 8.30 – mieszkańcy osiedli Stachonie i Rybkówka,
  o 10.00 – mieszkańcy osiedla Mrowce
  o 11.30 – mieszkańcy osiedli Huty i Wojdyły
  o 14.30 – mieszkańcy osiedli Piszczory, Gawlaki, Walkosze, Topory
  o 16.00 – mieszkańcy osiedla Oberconiówka
  o 18.30 – mieszkańcy osiedla Frączkówka
  Dokładny plan Mszy św. jest wydrukowany i wyłożony na stoliku pod chórem. Prosimy zabrać go do domów.
  Jeszcze raz prosimy by w miarę możliwości przyjść na Mszę św. o wyznaczonej godzinie, a po niej udać się na cmentarz by pomodlić się przy mogiłach naszych bliskich.
  Ze względu na nową falę pandemii i wciąż zmieniające się ograniczenia, prosimy, aby śledzić na naszej stronie parafialnej lub podczas transmisji nabożeństw z kościoła w tygodniu, czy nie ulegną zmianie zapowiedziane nabożeństwa.
  Przypominamy i ogłaszamy za Penitencjarią Apostolską, że w tym roku ze względu na pandemię odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać nie tylko w dniach od 1 do 8.XI, ale przez cały miesiąc listopad w wybranych przez siebie ośmiu dniach i nie muszą one być w ciągłości następując jeden po drugim. Tak samo odpust zupełny z Dnia Zadusznego można uzyskać w niedzielę przed lub po wspomnieniu, ale także w dowolny dzień przez siebie wybrany. Dla tych którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu i nawiedzić cmentarza odpust można zyskać w domu przez łączność duchową i dodatkowe modlitwy jak różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, uczynki miłosierdzia i poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia. Zawsze jednak należy być w stanie łaski uświęcającej i przystąpić do Komunii św., a gdy jest to niemożliwe w danej chwili należy obudzić intencję, iż wypełni się te warunki jak tylko to będzie możliwe.
  Okazja do spowiedzi przed świętami codziennie przed Mszą św., a także w ciągu dnia dzwoniąc domofonem do księdza dyżurnego lub też umawiając się na spowiedź telefonicznie.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu śp. Jana Gąsienicę – Daniel z osiedla Oberconiówka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…